Ενίσχυση κλεισίματος φακέλων με ταινία. Απαγορεύεται;

Άβαταρ μέλους
LittleSmilingMonster
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2371
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 23:32
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αιθήκων Τρικάλων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Επισήμανση για φακέλους!

Δημοσίευση από LittleSmilingMonster » 24 Φεβ 2011, 00:20

xristinak89 έγραψε:καλησπερα!!!προχθες που πηγα ταχυδρομειο, η (γενικα σπαστικια) υπαλληλος μου ειπε οτι απαγορευεται πλεον οτιδηποτε πανω στον προπληρωμενο φακελο, ουτε σελοτειπ ουτε συραπτικο, γιατι πρεπει να χωραει οτιδηποτε μεσα του ωστε να μην ανοιγει χωρις να τον αναγκασουμε εμεις να μην ανοιξει...οταν της ειπα οτι εχω στειλει πολλες φορες ετσι, μου ειπε οτι τους εχει ερθει νεα εντολη να μην επιτρεπουν να στελνουμε ετσι....ισχυει αυτο ξερει κανεις;;;
σε αυτην την περιπτωση τους κλεινουμε με uhu και ουτε γατα ουτε ζημια!!!

edit δεν ειδα οτι το ειχαν ξαναπροτυνει :(
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Με συγχωρείτε για τις όποιες καθυστερήσεις είναι λόγω εξεταστικής!
Σε όσους έχω να καταθέσω χρήματα θα το κάνω την Δευτέρα 28/7.
Σε όσους πρέπει να στείλω πακέτο επίσης θα το κάνω την Δευτέρα 28/7.

Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Επισήμανση για φακέλους!

Δημοσίευση από panos » 24 Φεβ 2011, 02:44

nexia έγραψε:.... εαν τους ξαναδει τοσο γεματους θα τους ζυγισει και θα με βαλει να πληρωσω τη διαφορα σε γραμματοσημα που θα τα κολλησει επανω...... :z :z :z
δεν μπορει να το κανει ! πες του να σου δωσει την αποφαση (αν υπαρχει)
Φυσικα καλα ειναι να μην ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα δινετε φουλ !
Αν ειναι πολλα ας στελνει το μελος 2 φακελους (2χ1,5€=3€+γραμματοσημα αποστολης) ή με κουριερ (3,5€)
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
SoundRelief
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
92 40
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: 06 Δεκ 2010, 17:13
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πολίχνης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Επισήμανση για φακέλους!

Δημοσίευση από SoundRelief » 24 Φεβ 2011, 12:17

ερωτηση γιατί με μπερδέψατε: τους προπληρωμένους φακέλους δεν τους ρίχνουμε κατευθείαν στο κουτι; ο υπάλληλος πως τους βλέπει; :?
ΖΗΤΑΩ να δανειστώ ανδρικά κοστούμια και γυναικεία ταγέρ σε χρώματα μπλε ή καφέ σκούρο

Άβαταρ μέλους
giotagts
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2649
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2010, 00:52
Νομός κατοικίας: Ν. Μεσσηνίας
Δήμος - Κοινότητα: Εσπερίων Κέρκυρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: Επισήμανση για φακέλους!

Δημοσίευση από giotagts » 24 Φεβ 2011, 12:40

εγω τουσ χιλιοαμπαλαρω και τους ριχνω στο κουτι και πανε κανονικα..
με την κολλα δε βολευει απο την αποψη οτι δν ειναι μονο οτι ανοιγουν οι φακελοι στ σημειο εκεινο που κλεινουν... ερχονται χιλιοσκισμενοι απο τα πλαγια... γι αυτο εγω βαζω ζελοτειπ κ στα πλαγια γι ασφαλεια και τα εχω σε μια σακουλιτσα για καλυτερη προφυλαξη..
Αλλα αν ισχυει αυτο με τους προπληρωμενους τοτε δν συμφερει με γραμματοσημα.. καλυτερα να δωσω 3,5 στ κουριερ και να ειμαι κ σιγουρη οτι θα ερθουν τα πραγματα σωα..
Παρακαλω, μεσα στους φακελους να αναγραφετε το username και τι εχετε ζητησει!!
δεν εχω ιντερνετ συγγνωμη οταν μπορεσω θα σας ενημερωσω...

People were created to be loved.Things were created to be used.The reason why the world is in chaos is because things are being loved and people are being used.

Άβαταρ μέλους
nexia
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4203
Εγγραφή: 17 Μάιος 2010, 17:16
Νομός κατοικίας: Ν. Χανίων
Επικοινωνία:

Re: Επισήμανση για φακέλους!

Δημοσίευση από nexia » 24 Φεβ 2011, 15:00

απλα ο ανθρωπος εχει πολλα προβληματα αυτο ειπα εγω ........θελει να βγει ο υπαλληλος της χρονιας εδω για 2 γραμμαρια με πηρε τηλ να παω να του δωσω 0,20 λεπτα για να στειλει το φακελο ο οποιος ζθγιζε 22 γραμμα αντι για 20γρμ!!
το ξερω οτι δεν μπορει να το κανει αλλα ειναι τοσο τρελος........οσο περναει ο καιρος καταληγω οτι με το κουριερ ειναι γρηγορα και απλα......η διαδικασια με τα γραμματοσημα ειναι και κουραστικη και χρονοβορα...ενταξει εαν κατι χωραει σε προπληρωμενο τοτε σιγουρα εκει που ειναι πολυ οικονομικα!!!!!!

ξερεις μου εχει τυχει τα ειναι τοσο σαρμαδακι ο φακελος που να μη χωραει να μπει στο κουτι :oops: :oops: και να πρεπει να τον πας μεσα στο ταχυδρομειο.......... :oups:
ΟΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΠΡΩΙ
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΙΕΡ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΟ (δεν ερχεται σπιτι μου )

για καποιο χρονικο διαστημα δε θα μπορω να κανω αποστολες -παραλαβες .... νομιζω οτι εχω κλεισει οποιοες εκρεμμοτητες ειχα....ευχαριστω....




ολες οι ενεργες αγγελειες μου εδω ...http://bit.ly/frUNm1

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Ποιους πρoπληρωμένους φακέλους δεν θα δέχονται τα ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από makis » 02 Απρ 2011, 00:44

Καλησπερα και καλο μηνα !
Αν και πρωταπριλιά μια "κακή" είδηση λόγο μερικών υπερβολικών μελών !
Δευτέρα θα εχω την επίσημη απάντηση απο ΕΛΤΑ (για τους προπληρωμένους) .

Οπως θα έχετε προσέξει πολλά μελη , πλέων σιγα-σιγα στα ΕΛΤΑ γκρινιάζουν για τους προπληρωμένους
ή σε άλλες περιπτώσεις χρεώνουν έξτρα το βάρος !!

Ο λόγος είναι γιατί κάποια μελη (θα το πω οσο ποιο ευγενικά μπορώ) ΔΕΝ σκέφτονται καθόλου !

Υπάρχουν μελη που ζητησαν με προπληρωμενο απο ενα μπουφαν !! μεχρι και παπουτσια Ν46 !!
Ευτυχώς δεν χρειάστηκαν κανέναν ηλεκτρονικό υπολογιστή , γιατι και αυτο ακόμα θα το ζητούσαν με προπληρωμένο !!!!

-ΜΗΝ στελνετε πλέων παραφουσκωμένους φακέλους (αν τους δεχονται)

-Δείτε και εδώ


Μετα απο 13-14 μηνες τρεξιμο καταφεραμε και καναμε την υπηρεσία με την κουριερ με υπερβολικα χαμηλες τιμες , αυτο ομως μπορει να μην κρατήσει για πολύ επειδή πολλά άτομα στέλνουν με γραμματόσημα , ενω το πληρώνουν ποιο ακριβα*

Οπως εχω πει :
1.Για να κρατήσουμε τις τιμες 3,5€ πρεπει να στέλνουμε πανω απο 14 αποστολες την ημερα .
2.Αν στέλνουμε περισσότερες απο το κανονικό θα μπορούμε να πάρουμε εξτρα έκπτωση
3.Αν στέλνουμε πολλες αποστολές θα μπορω να πιέσω τα ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ να κανει απευθείας τις αποστολές και οχι μέσω xariseto με τις ιδιες καλες τιμες και ποιο εύκολες διαδικασίες.
4.Μπορείτε να προπληρώνετε μαζεμένες αποστολές με ΚΟΥΡΙΕΡ για να μην πατε μια μια φορα στην τράπεζα.

*=Αν το αντικείμενο που θα ζητήσετε κανει πανω απο 2,60€ σε γραμματόσημα
συν τον φακελο
συν τα γραμματόσημα για να στειλειτε τα γραμματόσημα στο μελος

Αρα σας βγαίνει 3,50€ (2,70€ συν 0,80€)
συν την ταλαιπωρία οτι πρεπει να παει 2 φορες ο αποστολές και 1 ο παραλήπτης στα ελτα !!
συν οτι μπορει να χαθούν τα γραμματοσημα η και το δεμα !!
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Eleny
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2888
Εγγραφή: 25 Μαρ 2011, 13:17
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πλατυκάμπου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ...ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Eleny » 02 Απρ 2011, 08:32

maki, μπορω να βαλω, δηλ. 20 ευρω στην eurobank και να μην χρεια ζεται να τρεχω συνεχεια?
Τι αιτιολογια να βαλω?
Επεισης μου εχουνε στειλει ηδη και εχω στειλει προπληρωμενους φακελους.
Τι γινετε?
Πλεον πιστευω πως οι ζητησεις θα αυξηθουν γιατι θα θεωρρεισουμε καλυτερο πως μιας που πληρωνουμε κουριερ να ερθουν μαζικα πραγματα απο το ιδιο μελλος παρα ενα ενα.

virginiabts
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7329
Εγγραφή: 08 Ιουν 2009, 10:06
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τραπ. λογ/σμός: Alpha Bank
Τοποθεσία: Εξάρχεια
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ...ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από virginiabts » 02 Απρ 2011, 11:06

Ρε παιδιά, είναι δυνατόν να χωράει ένα μπουφάν ή ένα ζευγάρι παπούτσια Νο 46 σε προπληρωμένο φάκελο; Πώς έγιναν τέτοιες αποστολές; Επίσης τι τους νοιάζει στα ΕΛΤΑ τι βάζουμε εμεις μέσα στους φακέλους. Δεν είναι δουλειά τους να λογοκρίνουν το περιεχόμενο αλλά να πωλούν τους φακέλους. Ρίξτε τους φακέλους σε κουτιά των ΕΛΤΑ για να μην λογοδοτούμε σε κανέναν. Εγώ αυτό κάνω αλλά και όσες φορές έχω πάει στο ταχυδρομείο κι έχω αφήσει προπληρωμένο φάκελο στο ταμείο δεν έχει γκρινιάξει κανείς, αλλά ούτε και γι' αυτούς που παραλαμβάνω. Αυτοί οι Έλληνες μια ζωή στην γκρίνια. Δηλαδή το θεωρώ αδιανόητο να σας απαγορεύσει το ταχυδρομείο τις συνδιαλλαγές με προπληρωμένους φακέλους.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Παρακαλώ όσους ζητούν αντικείμενα να μου στέλνουν και πμ γιατι δεν μπαίνω συχνά!!!

Άβαταρ μέλους
ΤΡΙΤΕΚΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2459
Εγγραφή: 01 Σεπ 2010, 14:04
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ...ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΤΡΙΤΕΚΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ » 02 Απρ 2011, 12:32

και απο τα ΕΛΤΑ της Δραμας κανενα προβλημα με τους φακελους,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ...ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ φιλικα κικη.

Eleny
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2888
Εγγραφή: 25 Μαρ 2011, 13:17
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πλατυκάμπου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ...ΤΕΛΟΣ

Δημοσίευση από Eleny » 02 Απρ 2011, 12:40

Η αληθεια ειναι πως ενας προπληρωμενος βολευει οταν εχουμε να στειλουμε για παραδειγμα ενα κραγιο, μια μασκαρα.
Ουτε εγω ειχα προβλημα με προπληρωμενους.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”