[ΕΚΛΕΙΣΕ] Τρόφιμα για τη 'ΦΛΟΓΑ'

Εδώ είναι οι κλειστές αγγελίες

Συντονιστής: polvar

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
nikolaos13
Diamond Member
Diamond Member
60 42
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2008, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Τρόφιμα για τη 'ΦΛΟΓΑ'

Δημοσίευση από nikolaos13 » 13 Μαρ 2011, 23:43

Αγαπημένοι μου συνφορουμιτες θα ήθελα να σας ενημερώσω για την προσπάθεια που προτίθεμαι να πραγματοποιήσω με την βοήθεια σας φυσικά .
Σχεδόν κάθε σαββατοκύριακο έρχομαι σε επαφή με παιδιά διαφόρων ηλικιών και φυσικά διαφόρων προσωπικοτήτων , μιας και είμαι κλόουν - εμψυχωτής , που είτε με οδηγούν στην τρέλα είτε με κάνουν να νοιώθω μικρός θεός με τον τρόπο που με αντιμετωπίζουν , πέρα όμως από όλα αυτά το μόνο σίγουρο είναι ότι σαν τα παιδιά δεν υπάρχει κάτι άλλο σ’ αυτόν τον κόσμο …
Με αφορμή μια κουβέντα που είχα με τον γονιό ενός εκ των παιδιών που είχαν την ατυχία να αρρωστήσουν από ασθένειες βαριάς μορφής ( λευχαιμία , όγκοι ) , που έλαβε χώρα στον ξενώνα όπου φιλοξενούνται , αναρωτήθηκα τι θα μπορούσε να γίνει ώστε να απαλύνουμε τον πόνο αυτών των οικογενειών και ειδικά οικογενειών που δεν είναι ‘’προικισμένες’’ οικονομικά . το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτούς τους ανθρώπους δεν πρέπει να τους σκεφτόμαστε μόνο τις γιορτές αλλά όλες τις μέρες του χρόνου , οπότε κατέληξα στο να σας προτείνω όλοι μας να συνεισφέρουμε όχι χρήματα αλλά τρόφιμα , κυρίως τρόφιμα μακράς διαρκείας ( λαδιά , ζυμαρικά κτλ ) στην ΦΛΟΓΑ (ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΙΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΝΕΟΠΛΑΣΜΑΤΙΚΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ) http://www.floga.org.gr/ .
Οπότε όλοι όσοι νομίζετε ότι μπορείτε να προσφέρεται κάτι , γνωρίζοντας βέβαια τις δύσκολες οικονομικές εποχές που διανύουμε ( τα τελευταία 150 χρόνια;) , θα δέχομαι τις προσφορές σας για τις επόμενες 30 ημέρες (ΟΧΙ ΑΥΣΤΗΡΑ) .την μεταφορά και την προσφορά τους μπορούμε να την αναλάβουμε εγώ και όποιος άλλος/η το επιθυμεί .
Παιδιά … υπάρχει πολύς πόνος εκεί έξω … σίγουρα όλοι έχετε κάτι βιώσει στην ζωή σας που σας έχει στιγματίσει και σίγουρα όλοι χρειαστήκαμε ένα στήριγμα ακριβώς εκείνη την στιγμή … ας προσπαθήσουμε ν’ απαλύνουμε τον πόνο αυτών των ανθρώπων γινόμενοι μέρος αυτού του στηρίγματος στο οποίο ήδη έχουν προστρέξει …

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ .
παραλαβή κατόπιν συνεννόησης , μένω κάτω πατησια - αγιο νικολαο .
ΝΙΚΟΣ .
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikolaos13 την 24 Μαρ 2011, 16:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Να είσαι υπομονετικός με όλους, αλλά πάνω απ’ όλα με τον εαυτό σου, δηλαδή να μην αποθαρρύνεσαι από τις ατέλειές σου, αλλά να ξεκινάς πάντα με ανανεωμένη δύναμη. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να κατακτήσεις την πνευματική ζωή από το να ξεκινάς συνεχώς εξαρχής.

Ζητάω κλαρίνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://goo.gl/KsHiRl


Άβαταρ μέλους
eleana1987
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 2376
Εγγραφή: 21 Ιαν 2011, 22:43
Νομός κατοικίας: Ν. Καβάλας
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από eleana1987 » 14 Μαρ 2011, 00:33

θα ήθελα πολύ να βοηθήσω...Είμαι φοιτήτρια κ η αλήθεια είναι οτι δε μου περισευουν, αλλα εχω περάσει λευχαιμία κ ξέρω πως είναι να εχεις ανάγκες.
Ο συλογος ''φλογα'' κ ''το κανε μια ευχή'' με βοηθησαν απιστευτα πολύ σε οτι χρειαζόμουν εγω κ η οικογένεια μου εκείνη την περίοδο. Παρακαλώ ενημερώστε με για τον τρόπο αποστολής η παράδοσης των τροφίμων. Στην υπογραφή μου αναφέρω τις περιοχές που με βολεύουν για αυτοπροσωπως παράδοση.
Αποκλεισμένη, ίδιο μέλος με Aspasoula

Άβαταρ μέλους
marigoula9
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
31 57
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 04 Ιαν 2011, 20:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μακρυχωρίου Λάρισας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από marigoula9 » 14 Μαρ 2011, 11:09

καλημερα αν και εγω ειμαι σε δυσκολη φαση θα ηθελα να βοηθησω .......εστω και με λιγα .....θα το πω και σε αλλους

Άβαταρ μέλους
nikolaos13
Diamond Member
Diamond Member
60 42
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2008, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από nikolaos13 » 15 Μαρ 2011, 19:45

ευχαριστώ την ELEANA1987 για την άμεση ανταπόκριση της!!!
Να είσαι υπομονετικός με όλους, αλλά πάνω απ’ όλα με τον εαυτό σου, δηλαδή να μην αποθαρρύνεσαι από τις ατέλειές σου, αλλά να ξεκινάς πάντα με ανανεωμένη δύναμη. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να κατακτήσεις την πνευματική ζωή από το να ξεκινάς συνεχώς εξαρχής.

Ζητάω κλαρίνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://goo.gl/KsHiRl

Άβαταρ μέλους
linampoura
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5526
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 02:17
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Ζίτσας Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από linampoura » 17 Μαρ 2011, 19:57

με τη κουριερ του χαρισετο μπορω να σας δωσω και γω καποια πραγματακια!!μελι,λαδι,τραχανα,χυλοπιτες..λιγο απ΄ολα τελος παντων!!στειλτε μου πμ αν ειναι! :thank:
ΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ACS 3,5 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΝΗΣΙΑ 3,70 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΙΛΑ.AN ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

(Δεν μπαίνω συχνά στο site λόγω προσωπικών υποχρεώσεων γι'αυτό το λόγο και λόγω χώρου και τις αγγελίες θα τις κρατάω λίγο και μετά θα δίνονται εκτός)

Άβαταρ μέλους
marigoula9
Μεγάλη υπέρβαση ορίου ζήτησης
31 57
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 04 Ιαν 2011, 20:29
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Μακρυχωρίου Λάρισας
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από marigoula9 » 22 Μαρ 2011, 22:16

καλησπερα εγω θα τα παω μονη μου εχω μαζεψει αρκετα πραγματα αλλα θελω να παω .....και ισως να μπορεσω να βοηθησω με καποιο τροπο μιλησα με τους υπευθυνους

Άβαταρ μέλους
linampoura
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5526
Εγγραφή: 13 Οκτ 2010, 02:17
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Ζίτσας Ιωαννίνων
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: XL
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από linampoura » 22 Μαρ 2011, 22:32

marigoula9 έγραψε:καλησπερα εγω θα τα παω μονη μου εχω μαζεψει αρκετα πραγματα αλλα θελω να παω .....και ισως να μπορεσω να βοηθησω με καποιο τροπο μιλησα με τους υπευθυνους
τελεια κοριτσι να σου στειλω και γω τοτε καποια πραγματακια να τα πας μιας και θα πας??σου στελνω πμ..
ΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ ΚΑΙ ΝΕΑ ΤΙΜΗ ACS 3,5 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΝΗΣΙΑ 3,70 ΕΥΡΩ ΜΕΧΡΙ 2 ΚΙΛΑ.AN ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

(Δεν μπαίνω συχνά στο site λόγω προσωπικών υποχρεώσεων γι'αυτό το λόγο και λόγω χώρου και τις αγγελίες θα τις κρατάω λίγο και μετά θα δίνονται εκτός)

Άβαταρ μέλους
nikolaos13
Diamond Member
Diamond Member
60 42
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2008, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από nikolaos13 » 23 Μαρ 2011, 22:23

μπραβο ρε παιδια!!!!!!!
μακαρι να βοηθησουν και αλλοι!!!!!!!!!!!!!
Να είσαι υπομονετικός με όλους, αλλά πάνω απ’ όλα με τον εαυτό σου, δηλαδή να μην αποθαρρύνεσαι από τις ατέλειές σου, αλλά να ξεκινάς πάντα με ανανεωμένη δύναμη. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να κατακτήσεις την πνευματική ζωή από το να ξεκινάς συνεχώς εξαρχής.

Ζητάω κλαρίνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://goo.gl/KsHiRl

Άβαταρ μέλους
nikolaos13
Diamond Member
Diamond Member
60 42
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2008, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από nikolaos13 » 24 Μαρ 2011, 16:01

ιστοσελίδα : http://www.floga.org.gr/
επικοινωνία : Φλόγα Σύλλογος Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια
Αθήνα: Αιγίου 6-8 115-27 Γουδί
Τηλ : 210-7485000
Φαξ : 210-7772421
Να είσαι υπομονετικός με όλους, αλλά πάνω απ’ όλα με τον εαυτό σου, δηλαδή να μην αποθαρρύνεσαι από τις ατέλειές σου, αλλά να ξεκινάς πάντα με ανανεωμένη δύναμη. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να κατακτήσεις την πνευματική ζωή από το να ξεκινάς συνεχώς εξαρχής.

Ζητάω κλαρίνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://goo.gl/KsHiRl

Άβαταρ μέλους
nikolaos13
Diamond Member
Diamond Member
60 42
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2008, 18:22
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ακάνθου-Σταγείρων Χαλκιδικής
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

[ΕΚΛΕΙΣΕ] Re: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ

Δημοσίευση από nikolaos13 » 22 Απρ 2011, 16:37

τα τρόφιμα συγκεντρώθηκαν!!!!!!!!!και θα τα παραδώσω την κυριακη!!!!
θα ηθελα να ευχαριστήσω απι την καρδια μου τα μελη eleana1987 και geotsax αλλα ολα τα μελη που σιγουρα ανταποκρίθηκαν και προσέφεραν στην φλογα απο μονα τους!

σας ευχαριστω ολους!!!!!!
Να είσαι υπομονετικός με όλους, αλλά πάνω απ’ όλα με τον εαυτό σου, δηλαδή να μην αποθαρρύνεσαι από τις ατέλειές σου, αλλά να ξεκινάς πάντα με ανανεωμένη δύναμη. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να κατακτήσεις την πνευματική ζωή από το να ξεκινάς συνεχώς εξαρχής.

Ζητάω κλαρίνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! http://goo.gl/KsHiRl

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αρχείο κοινωνικής δράσης”