Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Οτι καινούργιο νέο για το XariseTo.Gr θα το βρείτε εδώ !
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από makis » 24 Φεβ 2012, 04:30

vivi-cd έγραψε:Μπράβο παιδιά, Το Site έγινε πάρα πολύ γρήγορο.... Συγχαρητήρια

Καταλαβαίνω ότι το Site είναι ακόμη στο στήσιμο και θα γίνουν και άλλα πράγματα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορούμε να κάνουμε κάποιες προτάσεις ώστε να γίνει πιο λειτουργικό και πιο εύχρηστο.

Ευχαριστώ

μικρες και συντομες (δηλ. ο τιτλος) ;) δεν εχω χρονο να διαβαζω μεγαλα κειμενα μιας και εχουν να γινουν πολλα ακομα.
Επειδη ακομα δεν εχει τελειωσει το στησιμο του σερβερ και μετα θα δουμε τις λειτουργιες.

Συντομα θα ανοιξει και η ομαδα "προσφατα εγγεγραμενο μελος" που θα εχει μειωμενα δικαιωματα για αποφυγει "ζητουλων" και μελων που παιρνουν κατι και δεν ξαναμπαινουν.

emmanikos
Οσο για τις αγγελιες αρχικης δεν γινετε ευκολα να φαινονται τα ποστ (εκτος αν φαινονται οπως τα "νεα μας" )
Ισως βρω τροπο να φαινεται κατι .
Παντως αριστερα ειναι οι νεες και δεξια αυτες που εχουν προσφατη απαντηση
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ


Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από vivi-cd » 24 Φεβ 2012, 10:46

Προτείνω η δεξιά στήλη (αγγελίες με νέες απαντήσεις) να αλλάξει και στη θέση τους να μπουν οι αγγελίες που έχουν υπόλοιπα είδη προς χάρισμα.

Αυτό νομίζω ότι μπορεί να μπει σχετικά εύκολα, αρκεί σε κάθε αγγελία να μπεί ακόμη ένα κουμπάκι "ΔOΘΗΚΑΝ ΟΛΑ", το οποίο θα ενημερώνει όποιος βάζει μια αγγελία, για να δηλώσει ότι δεν υπάρχουν πλέον αντικείμενα στην αγγελία που δεν έχουν δoθεί.

Έχω να κάνω πάρα πολλές προτάσεις που μπορούν να βελτιώσουν το site, αλλά δεν γράφονται με λίγες γραμμές. Αν μου επιτρέψετε να τις αναλύσω πείτε μου.

Άβαταρ μέλους
panos
Συντονιστής
Συντονιστής
4 1
Δημοσιεύσεις: 265
Εγγραφή: 03 Μαρ 2008, 17:12
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 47
Μπλούζα: XL
Τοποθεσία: ΝΕΑΠΟΛΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από panos » 24 Φεβ 2012, 19:41

vivi-cd έγραψε:Προτείνω η δεξιά στήλη (αγγελίες με νέες απαντήσεις) να αλλάξει και στη θέση τους να μπουν οι αγγελίες που έχουν υπόλοιπα είδη προς χάρισμα.

Αυτό νομίζω ότι μπορεί να μπει σχετικά εύκολα, αρκεί σε κάθε αγγελία να μπεί ακόμη ένα κουμπάκι "ΔOΘΗΚΑΝ ΟΛΑ", το οποίο θα ενημερώνει όποιος βάζει μια αγγελία, για να δηλώσει ότι δεν υπάρχουν πλέον αντικείμενα στην αγγελία που δεν έχουν δoθεί.
Δεν γινετε αυτο.
Μονο με πολλες ωρες δουλεια πανω στο κωδικα και στην βαση δεδομενων , το οποιο δεν ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει.
αρα δεν μπορει να γινει ο βασικος λογος ειναι οτι δεν μπορει να ξερει το συστημα αν κατι δωθηκε η ειναι να δωθει , οσο για κουμπακι ΔΕΝ θα το παταει κανεις και ΑΝ το παταει δεν θα το ενημερωνει , αρα αφου θελει κλικ απο μελος , δεν ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει.
Μερικοί ΚΑΝΟΝΕΣ
-Να απαντάτε ΠΡΩΤΑ στην ΑΓΓΕΛΙΑ και με pm ΜΟΝΟ τηλέφωνό ΑΝ τελικα το πάρετε εσείς !
-Παρακαλώ τα μηνύματα να τα γράφετε με μικρά ελληνικά και οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή greeklish.
-Να είστε ευγενικοί , αναλυτική στην δημοσίευση, συνεπής στα ραντεβού , να ελέγχετε της απαντήσεις στις αγγελίες σας και ΜΗΝ ζητάτε ΣΥΝΕΧΕΙΑ !
- Ξεκινάμε τον τίτλο με [ΧΑΡΙΖΩ] ΤΑΔΕ ή [ΖΗΤΑΩ] ΤΑΔΕ ,μαζί με της αγκύλες !
- Οταν πάρουμε ή δώσουμε , ποστάρουμε και ευχαριστούμε το μέλος (αν έχουμε ζητήσει) για να κλειδώσει κάποιος mod την αγγελία.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ τους !

ΜΗΝ στέλνετε pm για απορίες ! Υπάρχει ανάλογο ΘΕΜΑ ! Ωστε να μαθαίνουν και άλλοι !

Άβαταρ μέλους
vivi-cd
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2010, 09:00
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από vivi-cd » 01 Μαρ 2012, 10:24

panos έγραψε:
vivi-cd έγραψε:Προτείνω η δεξιά στήλη (αγγελίες με νέες απαντήσεις) να αλλάξει και στη θέση τους να μπουν οι αγγελίες που έχουν υπόλοιπα είδη προς χάρισμα.

Αυτό νομίζω ότι μπορεί να μπει σχετικά εύκολα, αρκεί σε κάθε αγγελία να μπεί ακόμη ένα κουμπάκι "ΔOΘΗΚΑΝ ΟΛΑ", το οποίο θα ενημερώνει όποιος βάζει μια αγγελία, για να δηλώσει ότι δεν υπάρχουν πλέον αντικείμενα στην αγγελία που δεν έχουν δoθεί.
Δεν γινετε αυτο.
Μονο με πολλες ωρες δουλεια πανω στο κωδικα και στην βαση δεδομενων , το οποιο δεν ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει.
αρα δεν μπορει να γινει ο βασικος λογος ειναι οτι δεν μπορει να ξερει το συστημα αν κατι δωθηκε η ειναι να δωθει , οσο για κουμπακι ΔΕΝ θα το παταει κανεις και ΑΝ το παταει δεν θα το ενημερωνει , αρα αφου θελει κλικ απο μελος , δεν ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει.
Αντίθετα εγώ (από τις γνώσεις που έχω) πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να γίνει. Δεν χρειάζεται πολύ δουλειά, και μόνο ένα byte επιπλέον στη βάση δεδομένων.

Όσο για το κουμπάκι, γιατί να μην το πατάνε τα μέλη; Όπως πατάνε όλα τα άλλα θα μάθουν να πατάνε και αυτό κυρίως γιατί θα εξυπηρετεί και τους ίδιους.

Το κυριότερο είναι ότι θα είναι τρομερά χρήσιμο, οπότε όπως και νάχει αξίζει τον κόπο να υλοποιηθεί.

ευτυχια κοσμα
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1726
Εγγραφή: 01 Ιουν 2010, 18:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αριδαίας Πέλλας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από ευτυχια κοσμα » 10 Μαρ 2012, 00:12

emmanikos έγραψε:
makis έγραψε:Μπορειτε να βαλετε αγγελιες κανονικα ,

απλα ΑΚΟΜΑ δεν λειτουργεί το εμαιλ ΑΡΑ ΔΕΝ θα παίρνετε ενημερώσεις (ολα τα μελη) για νεα ποστ , νεα πμ κ.α !
Εγώ θα ήθελα να επισημάνω, Μάκη, ότι ήταν καλύτερα όταν στην αρχική σελίδα οι νέες αγγελίες είχαν και τα Post τους δίπλα!!!
Χάνεται πολύς χρόνος με το να μπαίνουμε και να βγαίνουμε σε αγγελίες που έχουν ήδη ζητηθεί τα πράγματα! Και ο χρόνος για τις μανούλες που έχουμε και παιδάκια με διάβασμα είναι πολύτιμος! Όσες είναι σε αυτήν την θέση θα με καταλάβουν!!!!!
συμφωνω κι εγω για λογους χρηστικους,ευκολιας και εξυπηρετησης ηταν καλα οπως ηταν πριν αναβαθμιστει.....ετσι οπως ειναι τωρα δεν καταλαβαινω σε τι εξυπηρετει....ευχαριστω
ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

http://1gr.me/xPh7n

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από makis » 10 Μαρ 2012, 01:23

H αναβαθμιση γινετε ΠΡΩΤΑ για λογους ασφαλειας , επειδη η hacer βρισκουν τροπους να μπουν σε παλιες εκδόσεις

και μετα θεμα νεων λειτουργιων.

Εχω πει θα προσπαθησω να το αλλαξω χειροκινητα , φυσικα δεν ειναι και κατι τραγικο , γιατι η διαφορα ειναι το ποσες απαντησεις ειχε !

ΑΡΑ τι αλλαξει ; Αν το θελετε να το ζητησετε ακομα και αν εχει απαντησεις !!!
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Petros
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 06:23
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κομοτηνής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: Προσωρινο ανεβασμα και αλλαγες

Δημοσίευση από Petros » 11 Μαρ 2012, 14:57

vivi-cd έγραψε:
panos έγραψε:
vivi-cd έγραψε:Προτείνω η δεξιά στήλη (αγγελίες με νέες απαντήσεις) να αλλάξει και στη θέση τους να μπουν οι αγγελίες που έχουν υπόλοιπα είδη προς χάρισμα.

Αυτό νομίζω ότι μπορεί να μπει σχετικά εύκολα, αρκεί σε κάθε αγγελία να μπεί ακόμη ένα κουμπάκι "ΔOΘΗΚΑΝ ΟΛΑ", το οποίο θα ενημερώνει όποιος βάζει μια αγγελία, για να δηλώσει ότι δεν υπάρχουν πλέον αντικείμενα στην αγγελία που δεν έχουν δoθεί.
Δεν γινετε αυτο.
Μονο με πολλες ωρες δουλεια πανω στο κωδικα και στην βαση δεδομενων , το οποιο δεν ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει.
αρα δεν μπορει να γινει ο βασικος λογος ειναι οτι δεν μπορει να ξερει το συστημα αν κατι δωθηκε η ειναι να δωθει , οσο για κουμπακι ΔΕΝ θα το παταει κανεις και ΑΝ το παταει δεν θα το ενημερωνει , αρα αφου θελει κλικ απο μελος , δεν ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει.
Αντίθετα εγώ (από τις γνώσεις που έχω) πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να γίνει. Δεν χρειάζεται πολύ δουλειά, και μόνο ένα byte επιπλέον στη βάση δεδομένων.

Όσο για το κουμπάκι, γιατί να μην το πατάνε τα μέλη; Όπως πατάνε όλα τα άλλα θα μάθουν να πατάνε και αυτό κυρίως γιατί θα εξυπηρετεί και τους ίδιους.

Το κυριότερο είναι ότι θα είναι τρομερά χρήσιμο, οπότε όπως και νάχει αξίζει τον κόπο να υλοποιηθεί.
Ναι, σε λογική ανθρώπου είναι απλό αλλά σε πράξη όχι και τόσο γιατί έχει να κάνει με ξεχωριστό topic κάθε φορά. Παρόλα αυτά το έχουμε στα υπόψιν..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα νέα μας - Ανακοινώσεις”