ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΛΤΑ

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Μαγνησίας
Δήμος - Κοινότητα: Φερών Μαγνησίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ΖΗΤΑΩ] συμβουλη σχετικα με παραπονο στα ΕΛΤΑ

Δημοσίευση από pisicasissy » 18 Μάιος 2012, 07:51

Κοριτσια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ,αφιερωστε λιγο χρονο και μπειτε εδω http://www.elta.gr/index.asp και κανετε η καθεμια την καταγγελια σας για τα πραγματα που δεν σας εφτασαν μεσα στους προπληρωμενους φακελλους,πηστευω αν ειμαστε πολλοι δυσαρεστημενοι να αναγκαστουν να δρασουν καπως.
Εγω εκανα την καταγγελια μου.Καντε και'σεις μπας και αν δεν αλλαζει τιποτα,τουλαχιστον αυτοι που γυρνανε πισω απο τη δουλεια με της τσαντες γεματες με τα πραγματα μας,θα σταματησουν να το κανουν.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

- Εχω στο μελος spyros_tazz 1,50Ε για μελλωντικη συναλλαγη (απο τα ρολογια).

pan-ki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pan-ki » 18 Μάιος 2012, 08:30

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω κανέναν , να πω και εγώ την άποψή μου.
Μου έχει τύχει να μου έρθουν ανοικτά δέματα. Όμως σίγουρα δεν ανοίχτηκαν επίτηδες .Όταν βάζουμε μεγάλα αντικείμενα σε προπληρωμένους καλό είναι να τους μπαγλαρώνουμε καλά καλά με αυτοκόλλητη ταινία για δέματα γιατί σκίζονται πολύ εύκολα.Το ανοικτό δέμα που μου ήρθε το είχαν ξανακολλήσει όπως μπορούσαν από τα ελτά.Πριν λίγο καιρό περίμενα για ένα παλτό 1,5 μήνα.Τελικά ήρθε.Θα έλεγα ότι βαριούνται να μεταφέρουν μεγάλα πακέτα παρά ότι χάνονται. Πολλές φορές μου έχουν παραπονεθεί ταχυδρόμοι ότι λόγω όγκου ,τους ήταν δύσκολο να πάρουν το δέμα μαζί τους και ότι θα μου το φέρουν όταν θα έχουν λιγότερα .Πάντως δεν μπορώ να φανταστώ ότι παρακρατούν πράγματα γιατί ας μην ξεχνάμε ότι στο ταχυδρομείο δεν υπάρχει μόνο ένας υπάλληλος και σίγουρα υπάρχουν και άτομα με ευθιξία.

Αν έχετε να στείλετε ή να πάρετε και από Tougia2 μπορούμε να παραλάβουμε μαζί για μεγαλύτερη οικονομία
ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK: Cindi Greek
ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

Έστειλα φακέλους: siful,kouklakis,djdaisy90 (8/5)
Έστειλα πράγματα:andromahi tsav. (2/4), pupeta,kriari,chrisel (9/5)
Έστειλα γραμματόσημα: olympia (17/4) , Eleny (17/4) ,mariagkl (17/4)

Άβαταρ μέλους
tatianoula
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Αλιάκμονα Καστοριάς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tatianoula » 18 Μάιος 2012, 08:53

καλημερα κ επειδη τωρα τα συζηταμε οριστε μολις μου ηρθαν 2 φακελοι ενας τελειως ανοιχτος κ αλλος σκισμενος εδω η φωτο: Εικόνα

ευτυχως ο ταχυδρομος χτυπαει το δικο μου κουδουνι αφου για μενα δουλευει χαχα κ προλαβαινω κ κατεβαινω αμεσως!

ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Μαζι με την διευθυνση να γραφετε κ το κινητο σας.το ζητανε στα Ελτα!

pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pisicasissy » 18 Μάιος 2012, 09:43

Αν ειναι να συμφωνω με την αποψη οτι δεν κλεβουν (με απλα λογια) τοτε που ειναι οι φακελλοι εδω και ενα μηνα και αντοιστοιχα δυομηση μηνες? :z Γιατι απο'δω απο το χωριο αποκλειεται να εφτασαν και να μην μου τα'φεραν.Τελος παντων...ειμαι πολυ περιεργη για την απαντηση που θα μου δωσουν απο τα κεντρικα σχετικα μ'αυτο το θεμα.

pan-ki
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Θεσσαλονίκης
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pan-ki » 18 Μάιος 2012, 09:54

Βιργινία μου , είδες πως ήρθαν οι φάκελοι στην Τατιανούλα;Όταν παραφουσκώνουμε τους φακέλους χωρίς να βάλουμε ταινία για να τους προστατέψουμε από το σκίσιμο αυτό συμβαίνει. Και για φαντάσου να είχαν πέσει τα ρούχα όταν ήταν στην κεντρική διανομή που μιλάμε για εκατοντάδες ίσως και χιλιάδες γράμματα. Άντε να βρει ο υπάλληλος από που έπεσαν!Πρέπει να είμαστε προνοητικοί.

Αν έχετε να στείλετε ή να πάρετε και από Tougia2 μπορούμε να παραλάβουμε μαζί για μεγαλύτερη οικονομία
ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΟ FACEBOOK: Cindi Greek
ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ

Έστειλα φακέλους: siful,kouklakis,djdaisy90 (8/5)
Έστειλα πράγματα:andromahi tsav. (2/4), pupeta,kriari,chrisel (9/5)
Έστειλα γραμματόσημα: olympia (17/4) , Eleny (17/4) ,mariagkl (17/4)

morfo212
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από morfo212 » 18 Μάιος 2012, 10:02

Το φόρεμα μπήκε πρώτα σε σακούλα γιατί δεν θέλω να φαίνονται τα πράγματα αν σκιστεί ο φάκελος και ενδεχομένως να συρράφτηκε ή να κολλήθηκε ο φάκελος(δεν θυμάμαι μετά από τόσο καιρό) ο οποίος δεν ήταν παραφουσκωμένος γιατί ήταν μόνο ένα φόρεμα αλλά παρόλα αυτά χάθηκε.
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
tatianoula
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δήμος - Κοινότητα: Αλιάκμονα Καστοριάς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tatianoula » 18 Μάιος 2012, 10:31

το μονο σιγουρο ειναι οτι ακρη δεν θα βγαλουμε απλα καλο ειναι να εμπιστευομαστε κ λιγο η μια την αλλη πχ δεν πιστευω οτι φταιει ο αποστολεας μονο για το αν θα χαθουν,,αν ειναι ετσι στειλε γραμματοσημα να στα κανει συστημενα παλι συμφερει αν ειναι κατι που αξιζει τα λεφτα του...εφοσων δεν βολευει κουριερ,,αν ειναι ενα σουτιεν ναι ο.κ. το στελνουμε αλλα η ευθυνη ειναι κ τον δυο...κ εμενα μου εχει τυχει να μου πει κοπελα οτι εστειλε φακελο 2φορες κ εγω δεν ελαβα τιποτα ,,δεν ξερω ΑΝ εστειλε εγω ομως ντραπηκα κ τα εστειλα με δικα μου εξοδα για να μην νομιζει οτι τα παραλαμβανω κ λεω ψεματα......παντως ασ κανουμε παραπονα στο λινκ που εδωσε η pisicasissy μηπως κ ακουστουν η φωνες μας!

ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Μαζι με την διευθυνση να γραφετε κ το κινητο σας.το ζητανε στα Ελτα!

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από polvar » 18 Μάιος 2012, 10:38

Εγώ πάντως ξαναλέω:
Για μεγαλούτσικα αντικείμενα ή αντικείμενα αξίας προτιμήστε την κούριερ όπου μπορείτε και την υπηρεσία δεμάτων των ΕΛΤΑ όπου δεν βολεύει η κούριερ ζητώντας προπληρωμή της αξίας αποστολής σε τράπεζα, για να απαλλαγείτε από τις απώλειες γραμματοσήμων, φακέλων, αντικειμένων κλπ.
Εγώ πάντως έχω στείλει πάρα πολλά αντικείμενα και έχω λάβει αρκετά και δεν υπήρξε πρόβλημα ποτέ, εκτός από μια φορά που μου έστειλαν γραμματόσημα και δεν τα έλαβα ποτέ.

pisicasissy
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pisicasissy » 18 Μάιος 2012, 10:45

Απο'δω και περα σιγουρα θα χρησημοποιησω την υπηρεσια των δεματων καλυτερα,αυτο βεβαια αν θελει και ο αποστολεας,μπορει και να μην βολευει...

mariagkl
VIP Member
VIP Member
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mariagkl » 18 Μάιος 2012, 12:01

παθον και εγω περιμενω απο μελος αποστολη που εχει φιγει εδω και ενα μηνα κα;ι δεν εχουμε καμια απαντηση μονο μας λενε να περιμενουμε....
εντομεταξει εχω λαβει σκισμενους προπληρομενου και αλλες φορες που παραλαμβανω δεματα μεσω ιδιποιησης απο τα ελτα λειπουν απο πανω τα γραματοσημα...ελεος μεχρι εκει φτανει η ξεφτηλα τους...να περνουν απο πανω τα γραμματοσημα μεσα απο το ιδιο το ταχυδρομειο...
αποστολές με ελτά ή συνάντηση στα μετρό του Περιστερίου μόνο πρωί
ΕΣΤΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ ΚΑΙ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΣΕ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”