Ενίσχυση κλεισίματος φακέλων με ταινία. Απαγορεύεται;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tatianoula
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5475
Εγγραφή: 11 Ιουν 2011, 19:23
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Αλιάκμονα Καστοριάς
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από tatianoula » 21 Μάιος 2012, 11:17

alkat έγραψε:αληθεια???τι κλεφτες.....εγω παντως οταν ειναι να στειλω δεν τα παω μεσα στο ταμειο...παω ωρες που ειναι κλειστα και τα ριχνω στο κουτι :up: :up: ....τωρα αν απο δω και περα μου τα γυρισουν πισω :yikes: θα δω τι θα κανω.....

καλα τα λες ομως αυτο δεν ειναι λυση γιατι Απλα ο φακελος δεν θα σταλει κ ψαξε να τον βρεις μετα....κ θα χαθει κ αυτο που θα στειλεις κ το μελος δεν θα παραλαβει.
οσο για το αν τα ανοιγουν μεσα στο ταχυδρομειο δεν μπορουμε να ημαστε σιγουροι αποδειξεις δεν εχουμε,μπορει να το κανουν κ αυτοι που τα μεταφερουν π.χ.


ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Μαζι με την διευθυνση να γραφετε κ το κινητο σας.το ζητανε στα Ελτα!

TSIBURAKI
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009, 09:52
Δήμος - Κοινότητα: Τριπύλας Μεσσηνίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από TSIBURAKI » 21 Μάιος 2012, 11:26

Εγω παντως ειδα οτι το ανοιξε η υπαλληλος του ελτα αφου ανοιξε τυχαια η πορτα εκεινη την ωρα κ απλα μου δικαιολογηθηκε οτι ανοιξε ο φακελος απο μονος του μιας κ δεν ειχε κλεισει καλα ο αποστολεας ...... τωρα πως ανοιξε ενω ηταν σκισμενος κ ειχε κολληθει κ με κολλα σιγμης γιατι θα εκανε μεγαλο ταξιδι ειναι αποριας αξιο!!!
Ειδε ομως οτι δεν ειχα τπτ ενδιαφερον μεσα κατι κασετες εκμαθησης γλωσσας οποτε κ δεν ετυχε να "χαθει" το δεμα μου που ερχοταν απο το εξωτερικο!!!
Ευκαιρια λοιπον να χρησιμοποιουμε ακομη περισσοτερο την κουριερ!!!!
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
Παραλαβή απο Γερμανία
Δεν θα τηρειται σειρά πρoτεραιότητας όποιος μπορεί να το πάρει άμεσα
μαζι με την απαντηση σας στελνετε και pm ,ετσι ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να μου ξεφυγει κατι.
Τα πραγματα που ζηταω δεν ειναι παντα για δικη μου προσωπικη χρηση , αλλα κ για ατομα που τυχαινει να γνωριζω οτι χρηζουν αναγκης κ δεν γνωριζουν ή δεν εχουν προσβαση στο διαδικτυο!
Προτιμουνται μελη που ειναι συνεπεις (ειτε πιστοποιημενα ειτε οχι)


Ζητώ συγνώμη κ την κατανοήση σας, ο χρόνος μου δυστυχως πλέον έχει ελλατωθει δραματικά λόγω υποχρεώσεων της δουλειάς μου έκει οφείλονται κ οι όποιες καθυστερήσεις είτε σε αποστολές είτε σε συνενοήσεις.

Άβαταρ μέλους
calliopez
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3126
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 12:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από calliopez » 21 Μάιος 2012, 11:51

αν δεν θελουν ταινιες ας τους κανουν απο ναυλον τους φακελους να μη σχιζονται, οπως ο business express...πριν ανακαλυψω τις ταινιες κ εμενα παντα σχισμενοι ερχοντουσαν...ψαχνουν, τι ψαχνουν αυτοι ξερουν...εγω θα συνεχισω να βαζω ταινιες μεχρι να μου εξασφαλισουν οτι δεν θα παραλαμβανω σχισμενους φακελους!!!
Περιμένω πακετ :
Περιμενω φακ αδειο:
εστειλα πακ κ περιμ ευχαριστω :
Εστειλα γραμ/φακελο:
Συναντηση:
αναμονη τραπεζας: εγω:
>> εμενα: VICKY1978, vya (2), ΜαράκιMan

χρωσταω: ` tzenaki(3)
μου χρωστανε φακελο:

Άβαταρ μέλους
Angela_Lar
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: 18 Ιουν 2010, 16:03
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: Λάρισα
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από Angela_Lar » 21 Μάιος 2012, 13:34

Πάντα τους κοιτάνε τί έχουν και ανάλογα το βάρος τους,αν είναι κάπως βαρύ τα ψάχνουν ,λές και τι θα μπορούσαμε να διακινούμε?Ναρκωτικά?!Εμένα στα ελτα πχ με ξέρουν μετά πο 2 χρόνια,ξέρουν τί στέλνω και για ποιό σκοπό,τους έχω πεί οτι πηγαίνουν σε ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη για να τα προσέχουν μην χάνονται,δεν ξαναχάθηκε δέμα :mm:

Εγώ πάλι εδώ και μια βδομάδα δεν μπορώ να βρω Α4 να στείλω και τα μέλη τους περιμένουν.Υπάρχει περίπτωση να τους καταργήσουν τελείως?Γνωρίζει κανείς κάτι?Γιατί στα ΕΛΤΑ μαύρα μεσάνυχτα,απλά δεν στέλνει η αποθήκη μου είπαν :mm: Περίεργα πράγματα
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ

ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΤΑ,ΠΡΟΠΛΗΡ,
ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΥΡΙΕΡ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ ΕΛΤΑ ΑΝ ΘΕΛΈΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ

Αν υπάρξει ζήτηση απο μέλος στη Λάρισα,θα δωθεί προτεραιότητα λόγω διευκόλυνσης σαφώς
Όλες οι ανοιχτές αγγελίες μου εδώ:
http://bit.ly/dB1P1h

numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από numismat » 21 Μάιος 2012, 14:36

Κ'εγω μολις εστειλα 4 φακελους με κοιλιτσα, δεν μου περασε απο το μυαλο να ρωτησω... Τι θα γινει? Θα χαθουν??????????
giannis-sofia έγραψε:απο σημερα τα ΕΛΤΑ δεν δεχονται προπληρωμενου φακελους που εχουν πανω τους ταινιες η σχοινια λογο διαφυγοντων κερδων :judge: :judge: :judge: :judge: :judge:
συγνωμη που το εβαλα εδω.ας το διόρθωσή καποιος
Το εκαναν στη Τουμπα η παντου? και τωρα τι κανουμε παμε να ζητησουμε τους φακελουσ μας πισω?????????????????????? Κριμα,

emmanikos
Banned member !!
Banned member !!
Δημοσιεύσεις: 4441
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010, 12:22
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ελλομένου Λευκάδας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από emmanikos » 21 Μάιος 2012, 15:13

Δεν το κατάλαβα τώρα αυτό!!! Τί πρόβλημα έχουν από την στιγμή που λέγανε απεριορίστου βάρους ή όγκου! Έκανε κανείς κάτι παραπάνω? Τύπου να κάνουμε προέκταση του φακέλου? Το ότι τον κολάς για να μην ανοίξει είναι πρόβλημα? Εδώ καμμιά φορά και σκέτα γραμματοσημα όταν στέλνουμε, τον κολλάμε και με ένα σιλοτειπ το φακελο για να μην ανοιξει και πεσουν!!!!! Ή είναι τόσοι χαζοί που δεν είχαν υπολογίσει ότι θα υπάρξουν άνθρωποι (εμείς δηλ. :lol: ) που θα το έκαναν αυτό???????????? Άαααααανιιιιιντεεεεε ρεεεεεε.....!!!!
Δεν πάνε να ασχοληθούν με κάτι πιο σοβαρό, όπως του να μειώσουν τις τιμές αντί να τις αυξάνουν??????? ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!! :judge:
"...επειδή προέκυψε ένα προβληματάκι υγείας, θα καθυστερήσω λίγο τις αποστολές σας! Συγνώμη προκαταβολικά!!!! (27/3/13) "

Προβλήματα:
1) Έστειλα γραμ/μα: tankeax(09/08) (δεν έχει επικοινωνήσει το μέλος μαζί μου!)
2) NightFeather12(26/9): δεν έχω παραλάβει ακόμα



[*] Αν αδικήσω ή στεναχωρήσω κάποιον....συγνώμη προκαταβολικά, μόνο αυτό δεν θέλω!

Άβαταρ μέλους
xristinak89
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4109
Εγγραφή: 28 Φεβ 2009, 10:34
Νομός κατοικίας: Εκτός Ελλάδας
Δήμος - Κοινότητα: ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΤΑ ΕΛΤΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ

Δημοσίευση από xristinak89 » 21 Μάιος 2012, 15:17

--> (Διαθέτω λογαριασμό στην Εθνική Τράπεζα & Paypal)

Άβαταρ μέλους
GIANNIS14
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2825
Εγγραφή: 03 Σεπ 2009, 14:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: περαια
Επικοινωνία:

Re: Φάκελοι με κολλητική ταινία.

Δημοσίευση από GIANNIS14 » 21 Μάιος 2012, 15:43

Γιάννη πήγα προσωπικά εγώ σήμερα και ρώτησα πληροφορίες για το θέμα που εθιξες και μάλιστα σε δυο καταστήματα. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. Προφανώς έπεσες σε βλάκα υπάλληλο αφού με διαβεβαίωσαν ότι είναι ακόμα καλύτερα να τα κολλάμε και με ταινία(φαρδιά διαφανής ταινία σταυρωτά) γιατί ασφαλίζουν. Ίσως ο φάκελος σου να ήταν εμφανώς ταλαιπωρημένος αλλιώς άλλαξε ΕΛΤΑ. Όσοι προτιμούμε με προπληρωμένους συνεχίζουμε αφού είναι πολύ ποιο οικονομική αποστολη (μιση αξια)και δε περιμένεις ποτε θα του σηκωθει του υπαλλήλου του κουριερ να σε εξυπηρετήσει.

Άβαταρ μέλους
AgapouLitsa
Diamond Member
Diamond Member
40 83
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 16 Ιαν 2010, 15:47
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: Φάκελοι με κολλητική ταινία.

Δημοσίευση από AgapouLitsa » 21 Μάιος 2012, 15:45

Η αλήθεια είναι ότι κι εγω αναρωτιόμουν αν ειναι σωστο που τους στελνουμε παραφουσκωμένους. Οι ταινίες κτλ μου φαίνεται παράλογο. Εδω και σε μικρό απλό φακελο αν πας να στειλεις και δεν κλεινει καλά δε θα τη βαλεις τη ταινία? Θα τη βάλεις.
Εγω παντως παιδιά που εχω κάνει ενα 8μηνο στο Κεντρο Διαλογης του ΕΛΤΑ στην Αθηνα εχω να σας πω ότι τουλάχιστον στο τομέα που ημουν εγω στα συστημενα τα προσεχαμε πάρα πολύ όλα. Στα απλά δεν ξέρω τι γινόταν. Πάντως κάθε μερα τυχαινε να ανοιξει κάποιο δεμα ή και απλο γραμμα. Όχι απο χέρι. Απλά άνοιγε. Λίγο το ζουπηγμα, λιγο το στριμωγμα στους σακους, λίγο το ξεδιάλυμμα που γινεται εκει... Μετα ξαναμπαινουν σε σακια ανα περιοχή, εκει πάει σε άλλο κεντρο διαλογης που τα στελνει στα καταστηματα των διαφορων περιοχων οπότε φτου κι απ'την αρχη. Καταλαβαινεται τι περνανε οι φάκελοι και τα δεματα. Απο σακο σε σακο στριμωχνονται μεχρι να φτασουν στα χερια μας. Ούτε κι εγω το φανταζόμουν μεχρι που το ειδα. Ακόμα και τα γραμματόσημα εφευγαν. Καμια φορά και όλα αλλά δεν πειράζει. Αφου φτάνει στο κεντρο διαλογης σημαινει ότι εχει πληρωθει.
Δεν έχω κανόνες για να αποφασίσω σε ποιον θα χαρίσω κάτι. Μου αρκεί που το κάνω...

Άβαταρ μέλους
Sonasia
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
54 65
Δημοσιεύσεις: 728
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2008, 00:57
Νομός κατοικίας: Ν. Αχαΐας
Δήμος - Κοινότητα: Πάτρας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: Φάκελοι με κολλητική ταινία.

Δημοσίευση από Sonasia » 21 Μάιος 2012, 15:57

για να λέμε και του στραβού το δίκιο το παρακάνουν μερικοί και βάζουν βαριά πράγματα, λένε όσο χωράει και εννοούν όγκο αλλά όχι 2-3 κιλά πράγματα - εγώ όσες φορές τα έδωσα τα προπληρωμένα στα χέρια υπαλλήλου στα ΕΛΤΑ τα ζύγισε και μάλιστα ένα που ήταν γύρω στα 400 γραμμάρια ήθελε συμπλήρωμα γραμματόσημου το οποίο δεν έβαλε τελικά γιατί έστειλα 5-6 φακέλους εκείνη την ημέρα και μου είπε ότι δεν πειράζει!

δεν μπορώ να καταλάβω όμως, τι νομίζουν; ότι στέλνουμε ναρκωτικά; ότι κάνουμε παράνομο εμπόριο; εγώ κολλάω όλους τους φακέλους και πλέον γύρω-γύρω στις γωνίες γιατί 4 στα 10 που παραλαμβάνω είναι ανοιγμένα/σκισμένα...
Οι αγγελίες μου : http://1gr.me/8MxwA


Παρακαλώ να βάζετε σημείωμα με το ψευδώνυμο σας και την περιγραφή αυτών που είναι να στείλω...


Για την αποφυγή χαμένων φακέλων,καθυστέρησης και περιττών εξόδων μπορείτε να μου καταθέτετε το αντίτιμο για προπ/νους φακέλους ή γραμματόσημα για έξοδα αποστολής σε αριθμό λογαριασμού Εθνικής Τράπεζας,Eurobank ή σε λογαριασμό paypal, ρωτήστε με σε προσωπικό μήνυμα... ευχαριστώ!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια για δέματα και έξοδα αποστολής”