φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από boysmamy » 05 Οκτ 2012, 16:53

και τις δυο φορες ο φακελος ειχε χρησιμοποιηθει ξανα . αυτος που πηρα τωρα εχει πανω ταινιες μονωτικες απο την προηγουμεμη φορα και ειναι σχισμενος κολλημενος με σελοτειπ σε καποια μερη και εχει το κακο του το χαλι. εχω παρει πραγματα και ο φακελος δεν ηταν σφαγισμενος! οποτε μπορει να το ξαναστειλει καποιος. τα θεμα ειναι το ξαναλεω οτι βρισκουμε το μπελα μας εμεις!!!


Άβαταρ μέλους
antce
Platinum Member
Platinum Member
88 5
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2010, 11:58
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πεντέλης Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από antce » 05 Οκτ 2012, 17:25

theosve έγραψε:Παντως να πω οτι 2 φορες χρησιμοποιησα φακελο σε τετοια κατασταση (με γραμενα στοιχεια) γιατι καποια μελη μου εστειλαν φακελους που ειχαν ηδη γραμενα τα στοιχεια τους πανω, ενω εγω ειχα ηδη ετοιμασει τα πραγματα σε φακελο ετοιμο για αποστολη. :z
Λυπηθηκα πολυ να τους πεταξω γιατι ηταν αχρησιμοποιητοι και εβαλα ετικετουλα πανω στα ονοματα. Δεν ξερω αν εκανα λαθος.

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ!!! Είχα ετοιμάσει δεματάκι για το μέλος και το έστειλα με" δικά μου" έξοδα, κρατώντας τον προπληρωμένο φάκελο που μου έστειλε με γραμμένα τα στοιχεία της επάνω για κάποια άλλη αποστολή (με χρήση blanco στην διευθυνση παραλήπτη).
Γι' αυτό θερμά παρακαλώ τα μέλη που μου στέλνουν φακέλους να μην σημειώνουν πάνω τα στοιχεία τους (μπορώ να το κάνω και εγώ!! ) :up:
Δεν είναι κακό νομίζω αν τελικά βολέψει άλλος τρόπος συσκευασίας (κυρίως λόγο όγκου!!!!)και φυσικά με έξοδα γραμματοσήμων του αποστολέα, να μείνει ο φάκελος στον αποστολές για άλλη χρήση.
Πάντα φιλικά. :D
Είμαι online μόνο πρωινές ώρες.

Οι αγγελίες μου θα μένουν ανοιχτές τουλάχιστον 1 μερα πριν απαντήσω. Εκνευρίζομαι με τις αγγελίες που κλείνουν στο μισάωρο ;-)

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από morfo212 » 05 Οκτ 2012, 17:56

theosve έγραψε:Παντως να πω οτι 2 φορες χρησιμοποιησα φακελο σε τετοια κατασταση (με γραμενα στοιχεια) γιατι καποια μελη μου εστειλαν φακελους που ειχαν ηδη γραμενα τα στοιχεια τους πανω, ενω εγω ειχα ηδη ετοιμασει τα πραγματα σε φακελο ετοιμο για αποστολη. :z
Λυπηθηκα πολυ να τους πεταξω γιατι ηταν αχρησιμοποιητοι και εβαλα ετικετουλα πανω στα ονοματα. Δεν ξερω αν εκανα λαθος.
και αυτό μου έχει τύχει, και να πατσίσουμε αποστολές όταν είχε και το άλλο μέλος μια αγγελία που ήθελα κάτι μου έχει τύχει (να στέλνω δικό μου φάκελο όπως και το άλλο μέλος και να κρατάω μετά το δικό του και αυτό το δικό μου), και να κάνουμε courier ή δέμα γιατί μαζεύτηκαν πολλά (ώσπου να λάβω το φάκελο το μέλος ήθελε και άλλα πράγματα από άλλη αγγελία) και δεν συνέφερε και έβαζα το φάκελο μέσα στο δέμα επομένως να του μένει μετά ο γραμμένος φάκελος που μια και θα ήταν καινούριος θα το ξαναχρησιμοποιούσε.. και εγώ έχω ετοιμάσει φάκελο για αποστολή και ακυρώθηκε ή μεγάλωσε η συναλλαγή και επειδή βιάζομαι και τον γράφω μετά τα έσβηνα και κρατούσα το φάκελο για επόμενη συναλλαγή και γενικά λάθη έχω κάνει και βάζω μια αυτοκόλλητη ετικέτα από πάνω και τελείωσε η υπόθεση!!! Μια φορά έστειλα το φάκελο στον εαυτό μου γιατί η ζαλισμένη έβαλα στο μικρό φάκελο τα δικά μου στοιχεία αντί του μέλους που μου χάριζε!!!
Α! έχω σκίσει και μερικούς προσπαθώντας να δω αν χωράνε τα αντικείμενα που χαρίζω... αλλά μετά τους κολλάω!!!
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από boysmamy » 05 Οκτ 2012, 18:13

morfo212 έγραψε:
theosve έγραψε:Παντως να πω οτι 2 φορες χρησιμοποιησα φακελο σε τετοια κατασταση (με γραμενα στοιχεια) γιατι καποια μελη μου εστειλαν φακελους που ειχαν ηδη γραμενα τα στοιχεια τους πανω, ενω εγω ειχα ηδη ετοιμασει τα πραγματα σε φακελο ετοιμο για αποστολη. :z
Λυπηθηκα πολυ να τους πεταξω γιατι ηταν αχρησιμοποιητοι και εβαλα ετικετουλα πανω στα ονοματα. Δεν ξερω αν εκανα λαθος.
και αυτό μου έχει τύχει, και να πατσίσουμε αποστολές όταν είχε και το άλλο μέλος μια αγγελία που ήθελα κάτι μου έχει τύχει (να στέλνω δικό μου φάκελο όπως και το άλλο μέλος και να κρατάω μετά το δικό του και αυτό το δικό μου), και να κάνουμε courier ή δέμα γιατί μαζεύτηκαν πολλά (ώσπου να λάβω το φάκελο το μέλος ήθελε και άλλα πράγματα από άλλη αγγελία) και δεν συνέφερε και έβαζα το φάκελο μέσα στο δέμα επομένως να του μένει μετά ο γραμμένος φάκελος που μια και θα ήταν καινούριος θα το ξαναχρησιμοποιούσε.. και εγώ έχω ετοιμάσει φάκελο για αποστολή και ακυρώθηκε ή μεγάλωσε η συναλλαγή και επειδή βιάζομαι και τον γράφω μετά τα έσβηνα και κρατούσα το φάκελο για επόμενη συναλλαγή και γενικά λάθη έχω κάνει και βάζω μια αυτοκόλλητη ετικέτα από πάνω και τελείωσε η υπόθεση!!! Μια φορά έστειλα το φάκελο στον εαυτό μου γιατί η ζαλισμένη έβαλα στο μικρό φάκελο τα δικά μου στοιχεία αντί του μέλους που μου χάριζε!!!
Α! έχω σκίσει και μερικούς προσπαθώντας να δω αν χωράνε τα αντικείμενα που χαρίζω... αλλά μετά τους κολλάω!!!
morfo μου αλλο αυτο που μπορει να συμβει στον καθενα!!!εγω λεω για αυτους που ηρθαν σε εμενα και εχουν σταλει ξανα και αυτο φαινετε και το καταλαβαινουν και στα ελτα οταν λεω σχισμενοι εννοω πολυυυυυυ ταλαιπωριμενοι και εγω εχω σκισει φακελο προσπαθωντας να βαλω πραγματα και μετα εβαλα σελοτειπ ομως εστειλα πραγματα και ηταν ετσι !!εγω ελάβα φακελο για να στειλω ο οποιος ειναι σε αθλια κατασταση! και για να μην παρεξηγηθω οτι τα παραλεω ηδου ο φακελος
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
τα ονοματα δεν τα εβαλα αλλα ειναι πανω σε μπλανκο
σε ιδια κατασταση ειναι και ο φακελος στον οποιο ηταν μεσα. και ξαναλεω το προβλημα μου ειναι οτι δεν μπορω να παω στα ελτα τετοιο φακελο!

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από Othon » 05 Οκτ 2012, 18:18

Εγώ πάλι να ρωτήσω κάτι που μόλις πρόσεξα;
Τι δουλειά έχει ένα τέτοιο θέμα συζήτησης σε κατηγορία αγγελιών; :lol: :lol:
antce έγραψε:Γι' αυτό θερμά παρακαλώ τα μέλη που μου στέλνουν φακέλους να μην σημειώνουν πάνω τα στοιχεία τους (μπορώ να το κάνω και εγώ!! ) :up:
Δεν είναι κακό νομίζω αν τελικά βολέψει άλλος τρόπος συσκευασίας (κυρίως λόγο όγκου!!!!)και φυσικά με έξοδα γραμματοσήμων του αποστολέα, να μείνει ο φάκελος στον αποστολές για άλλη χρήση.
Πάντα φιλικά. :D
Νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο για 2 λόγους:

1)Υπάρχουν πολλοί (μεταξύ αυτών κι εγώ), οι οποίοι σημειώνουμε επάνω τα στοιχεία μας είτε για να βγάζουμε από τον κόπο την άλλη πλευρά,
είτε για τις περιπτώσεις όπου υπάρχουν ισχυρισμοί ότι δεν έφτασε φάκελος στον προορισμό του.
Ξεκίνησε σαν σύμπτωση και κατάντησε καραμέλα το να διαβάζω ότι φάκελοι δεν έφτασαν ποτέ στον προορισμό τους, ενώ στην πραγματικότητα
πέφτει καβάντζα για μελλοντικές αποστολές και ισχυριζόμενοι ότι δήθεν δεν ήρθε τίποτα.
Αν δεν έφτασε ο φάκελος δεν έγινε τίποτα, αλλά αν πάς να μου τον φας έξυπνε, φάε.... που λέει κι ο λαός γιατί εγώ είμαι πιο έξυπνος από σένα.
Όλα τα έχουμε δει μέχρι σήμερα, γιατί όχι και αυτό;

2) Τα μέλη που ρωτούν εξ' αρχής "χωράει σε προπληρωμένο;" το κάνουν γι' αυτόν ακριβώς το λόγο, για να ξέρουν τι θα στείλουν.
Εσένα μπορεί να σ' εξυπηρέτησε να το τυλίξεις με δικά σου υλικά συσκευασίας, αλλά το μέλος μπορεί να ακύρωσε κάποια άλλη δουλειά που είχε για να τρέξει σε ταχυδρομείο, το οποίο σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να απέχει χιλιόμετρα, για να προμηθευτεί φακέλους, προκειμένου να κάνει τη δουλειά του.

Φυσικά δεν τα βάζω σε καμία περίπτωση μαζί σου, μην παρεξηγηθώ κιόλας, σεβαστή η άποψή σου, αναφέρομαι σε γενικότερες περιπτώσεις,
απλά καταθέτω τη γνώμη μου.

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από boysmamy » 05 Οκτ 2012, 18:22

:D :D :D εχεις δικιο !!αλλα αφου ειχε σχεση με το παρεδωσε τον αγγελιων εδω το εβαλα!!!!!

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από athanasiamak » 05 Οκτ 2012, 18:24

Παιδιά πάντως εγώ όταν στέλνω προπληρωμένο για να μου στείλουν κάτι που ζήτησα φροντίζω να τον στέλνω γραμμένο γιατί θεωρώ ότι είναι θέμα ευγενείας. Άντε ο άλλος μου χαρίζει, άντε να τον βάζω να γράφει; Χαζό θα μου πείτε... απλά το θεωρώ ευγενικό. Όποτε μου έχει τύχει να αλλάξω στοιχεία στο φάκελο (γιατί έχουν γραφτεί λάθος) οι ίδιοι οι υπάλληλοι στα ΕΛΤΑ μου λένε να βάλω μπλάνκο, οπότε δεν είναι μεμπτό το να το χρησιμοποιούμε.
Τώρα αν ο υπάλληλος βαριέται να σφραγίσει... δε θέλω να μιλήσω!
Αν λάβεις κάτι που είναι σφραγισμένο και στο στείλανε για να το ξαναστείλεις συμφωνώ με όσους προείπαν να αναφέρεται αυτό δημόσια στην αγγελία και να γίνεται και αναφορά θα πω εγώ. Είναι εκτός κάθε λογικής site και ηθικής και.. πολλών ακόμη πραγμάτων!!! :x
Αυτά....
antce όσον αφορά το :
Γι' αυτό θερμά παρακαλώ τα μέλη που μου στέλνουν φακέλους να μην σημειώνουν πάνω τα στοιχεία τους (μπορώ να το κάνω και εγώ!! )
θα μπορούσες να το βάλεις στην υπογραφή σου. :}
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athanasiamak την 05 Οκτ 2012, 18:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από Othon » 05 Οκτ 2012, 18:25

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Τι έδειξες τώρα;
Ποιο βλήμα, ποιος γύφτος (ζητώ συγγνώμη απ' τους γύφτους που τους προσβάλλω) ποιος ελλεϊνός σου έστειλε τέτοιο πράγμα;
Να πάρει πόδι άμεσα από εδώ μέσα αυτό το υποκείμενο που πέρασε απ' τη σκέψη του να σου στείλει τέτοιο σίχαμα!!!
Πέταξέ το, μην στείλεις τίποτα και αν τολμήσει να σου πει ή να σε κατηγορήσει για τίποτα, τράβα του ένα φτύσιμο και διέγραψε αμέσως το μήνυμα.
Καλό θα ήταν να μας πεις και ποιο μέλος είναι, έτσι ώστε να του στείλω δώρο μια μεταχειρισμένη πάνα του μικρού (ξέρεις, απ' αυτές που τους βάζουμε όταν τα πιάνει κρύωμα...μπλιαχ) και θα σου πω εγώ την επόμενη φορά τι θα ξαναστείλει.
Άι στο διάολο με τα νούμερα και τους βρωμιάρηδες που έχουμε γεμίσει εδώ μέσα...ου να μου χαθούν τα σιχάματα!

abcd
Gold Member
Gold Member
7 17
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010, 00:44
Νομός κατοικίας: Κύπρος
Δήμος - Κοινότητα: Λεμεσου Κύπρου
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από abcd » 05 Οκτ 2012, 18:50

συγγνωμη για το σπαμ αλλα ας κανουμε ενα αστειο (othon ελπιζω να μην παρεξηγας)!!

η μεταχειρισμένη πάνα του μικρού (ξέρεις, απ' αυτές που τους βάζουμε όταν τα πιάνει κρύωμα...μπλιαχ)χωραει σε προπληρωμενο?? :D :D

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από boysmamy » 05 Οκτ 2012, 18:56

το μελος μου ειχε ζητησει καποια πραγματα απο μια αγγελια μου πριν απο 1 μηνα αμεσως μετα ηθελα να ρωτησω κατι και απο τοτε δεν μου ειχε απαντησει εστειλα πμ εγραψα και στην αγγελια μου και τιποτα γιαυτο εγραψα οτι επειδη δεν απανταει τα ξαναδινω.ελαβα ομως σημερα τον φακελο μετα απο 1 μηνα που μπορει να συμβει βεβαια, αλλα 1 μηνα ηταν αφαντο το μελος!τελος παντων αφου τα εχω δωσει αλλου και μου εστειλε φακελο ,εστω αυτον, θα στειλω πισω τον φακελο για να μην παρεξηγηθω κιολας. μονο και μονο γιατι εγινε λαθος συνεννοηση . το θεμα του φακελου ειναι αλλο ! αν ηταν μονο αυτο δεν θα εστελνα τιποτα πισω ουτε και τα πραγματα με αυτον το φακελο βεβαια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”