φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
elenikaram
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 14115
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 16:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από elenikaram » 05 Οκτ 2012, 19:10

Μια φορα ειχα ετοιμασει φακελο για να τον στειλω σε μελος που μου χαριζε. δηλαδη ειχα γραψει τα στοιχεια της και τα στοιχεια μου στον φακελο που θα της εστελνα για να μου χαρισει.
Τελικα επειδη παει καιρος τωρα, δεν θυμαμαι τι εγινε και ακυρωσαμε την συναλλαγη.
λυπηθηκα να πεταξω τον φακελο και εβαλα ετικετουλες απανω στα ονοματα και τον χρησιμοποιησα σε αλλη αποστολη που θα μου εστελνε ενα μελος το οποιο μελος, περιμενα να μου στειλει φακελο για να του χαρισω και εγω κατι. θα μου χαριζε και θα του χαριζα..
εφτασε ο φακελος μου στο μελος και μου εστειλε τον ιδιο φακελο που ειχα χρησιμοποιησει εγω, αυτον που εξω εβαλα ετικετες και ηθελε να του τα στειλω τα αντικειμενα που μου ζητησε.
της εστειλα πμ και της ειπα οτι ο φακελος που ειναι ξαναχρησιμοποιημενος και μαλιστα ηταν σε αθλια κατασταση και οτι ντρεπομαι να παω ελτα μαυτο το χαλι.
η απαντηση που ελαβα ηταν ... ''κανε μια προσπαθεια και πηγαινε να μου τα στειλεις και αν σου πουν κατι, στειλε μου πμ να μου το πεις για να σου στειλω αλλον''!
τελικα το πηγα στα ελτα και δεν μου ειπαν κατι...
το μελος ομως μου ειπε ''ειδες? δεν εγινε και τιποτα!''
:wall:
Μην μου ζητάτε να σας χαρίσω εάν αργείτε να καταθέσετε τα έξοδα αποστολής!!!

Για τις καταθέσεις έχω λογαριασμό στην Εθνική.


ΖΗΤΑΩ ΤΟ ΑΡΩΜΑ HYPNOTIC POISON

-Δεν κάνω ομαδικές αποστολές-



Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από makis » 05 Οκτ 2012, 21:00

επειδη ως συνηθως πεφτει στο κουτι δεν εγινε και κατι.

Φυσικα ΔΕΝ ειναι σωστο να στελνετε ενα καινουργιο φακελο και το μελος να σας στειλει αλλο πολύ-χρησιμοποιημένο !!!!!!
και σε τετοια περιπτωση το λετε δημοσια , (για "παλια" γραμματοσημα ή πρoπληρωμενο φακελο)

Καποιες φορες αυτα τα λαθη ειναι επειδη καποιοι στελνουν συμπληρωμενους φακελους ενω τα μελη εχουν ηδη στειλει αλλο φακελο.
ΚΑΠΟΙΟΙ το κανουν ετσι !
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από morfo212 » 05 Οκτ 2012, 21:07

Για το θέμα του φακέλου δεν συμφωνώ μαζί σου αγορομάνα μου γιατί θεωρώ πως το μέλος που χαρίζει δεν είναι αναγκασμένο να ψάχνει τα μυνήματα να βρει τη δνση μου ή να προσπαθεί να καταλάβει τα ορνιθοσκαλίσματά μου (άσε που θα μπέρδευα τους πάντες γιατί στέλνω από το σπίτι και δέχομαι στο σπίτι φακέλους άδειους αλλά γεμάτους μόνο στο γραφείο γιατί μένω στο ισόγειο και χάνονται...) για αυτό και πάντα γράφω τη δνση και χαίρομαι όταν είναι γραμμένη στους φακέλους που παραλαμβάνω (δεν το γράφω στην υπογραφή μου βέβαια γιατί δεν με ενοχλεί τόσο πολύ!!!).
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6724
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από makis » 05 Οκτ 2012, 21:16

παντως αν τυχη να σας ερθει καλος πρoπληρωμενος φακελος που δεν εχει σφραγιδα στειλτε το στο μελος μαζι με το αντικειμενο του.

Ετσι το μελος θα μπορει να ξαναζητηση κατι απο εσας και θα σας εκτιμηση , με σχεση αν το κρατησετε για να το στειλετε σε αλλα μελη ;)
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Άβαταρ μέλους
Aria
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 23547
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011, 14:44
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περάματος Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από Aria » 05 Οκτ 2012, 21:19

makis έγραψε:επειδη ως συνηθως πεφτει στο κουτι δεν εγινε και κατι.
Ναι αυτό σωστό boysmamy , γιατί σκας και δεν τα ρίχνεις κατευθείαν στο κουτί? Με τους φακέλους εγώ αυτό κάνω, γιατί έτσι δεν χρειάζεται να περιμένω "άνοιξε σουσάμι" (έχει σύστημα τράπεζας το υποκατάστημα που πάω). Και έτσι θα γλυτώνεις και τις επιπλήξεις από τους υπαλλήλους δίχως να φταις :D

Όσον αφορά το γράψιμο στους φακέλους, παιδιά κι εγώ το κάνω :D , πολλές φορές γράφω τα στοιχεία μου επάνω για τον απλούστατο λόγο να μην ταλαιπωρώ όσο μπορώ το μέλος που μου χαρίζει να κάθεται να γράφει και τα δικά μου! Δεν το είχα σκεφτεί όμως πως κάποιοι μπορεί να τα ετοιμάζουν πριν λάβουν τον δικό μου....

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15989
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από athanasiamak » 05 Οκτ 2012, 21:45

βρε παιδιά, γιατί να τον ετοιμάζει ο άλλος τον φάκελο πριν λάβει αυτόν που περιμένει;;;;;;
Μιλάμε με τόσα πμ για να κανονίσουμε την αποστολή και τι θα στείλει ποιός σε ποιόν, οπότε ξέρουμε αν θα χρησιμοποιήσουμε τον φάκελο που θα λάβουμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ οπότε πού το πρόβλημα;
Ξέρουμε και τα δύο συναλλασσόμενα μέρη αν ο φάκελος θα ΠΡΕΠΕΙ να είναι άγραφος ή προαιρετικά γραμμένος. Προς τι το κομφούζιο;;; Εμμένω.. όταν έχουμε καταλήξει ότι ο φάκελος θα χρησιμοποιηθεί είναι πιο ευγενικό να τον έχουμε συμπληρωμένο. :} Και πάλι.. αν κάτι αλλάξει στην πορεία.... (απρόβλεπτο π.χ. προστεθεί κάτι στην αποστολή και πρέπει να γίνει αποστολή αλλιώς/ ε δε γίνεται και τόσο συχνά πια...) βάζουμε μπλάνκο. απλά.. τάδε έφη ΕΛΤΑ... :D

Άβαταρ μέλους
calliopez
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3126
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 12:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από calliopez » 05 Οκτ 2012, 22:36

athanasiamak έγραψε:βρε παιδιά, γιατί να τον ετοιμάζει ο άλλος τον φάκελο πριν λάβει αυτόν που περιμένει;;;;;;

το εχω κανει κ εγω γιατι επρεπε να λειψω για 2 βδομαδες, για να μην καθυστερησω την αποστολη..ευτυχως ο φακελος που εστειλε το μελος ηταν κενος...
Περιμένω πακετ :
Περιμενω φακ αδειο:
εστειλα πακ κ περιμ ευχαριστω :
Εστειλα γραμ/φακελο:
Συναντηση:
αναμονη τραπεζας: εγω:
>> εμενα: VICKY1978, vya (2), ΜαράκιMan

χρωσταω: ` tzenaki(3)
μου χρωστανε φακελο:

boysmamy
VIP Member
VIP Member
57 65
Δημοσιεύσεις: 905
Εγγραφή: 30 Οκτ 2011, 23:18
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από boysmamy » 05 Οκτ 2012, 23:52

morfo212 έγραψε:Για το θέμα του φακέλου δεν συμφωνώ μαζί σου αγορομάνα μου γιατί θεωρώ πως το μέλος που χαρίζει δεν είναι αναγκασμένο να ψάχνει τα μυνήματα να βρει τη δνση μου ή να προσπαθεί να καταλάβει τα ορνιθοσκαλίσματά μου (άσε που θα μπέρδευα τους πάντες γιατί στέλνω από το σπίτι και δέχομαι στο σπίτι φακέλους άδειους αλλά γεμάτους μόνο στο γραφείο γιατί μένω στο ισόγειο και χάνονται...) για αυτό και πάντα γράφω τη δνση και χαίρομαι όταν είναι γραμμένη στους φακέλους που παραλαμβάνω (δεν το γράφω στην υπογραφή μου βέβαια γιατί δεν με ενοχλεί τόσο πολύ!!!).
μορφω μου αν το "αγορομάνα " παει σε μενα , εγω δεν ειπα να μην γραφουμε πανω τα ονοματα μας ,δεν αναφερθηκα καν σε κατι τετοιο ,και συμφωνω μαζι σου οπως και εγραψα και πριν ,εγω αναφερθηκα σε χρησιμοποιημενους φακελους μονο που κανουν μπαμ οτι ειναι κιολας ! απλα ανοιχτηκαν δυο θεματα εδω.
και επειδη σε μικρες κοινωνιες δεν ξερεις ποιος σφραγιζει τους φακελους και σε ποιανου χερια θα πεσει δεν θα γινω εγω ρεζιλι !!!

morfo212
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11195
Εγγραφή: 05 Ιαν 2010, 16:53
Νομός κατοικίας: Ν. Λέσβου
Δήμος - Κοινότητα: Μυτιλήνης Λέσβου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από morfo212 » 06 Οκτ 2012, 09:39

boysmamy έγραψε: μορφω μου αν το "αγορομάνα " παει σε μενα , εγω δεν ειπα να μην γραφουμε πανω τα ονοματα μας ,δεν αναφερθηκα καν σε κατι τετοιο ,και συμφωνω μαζι σου οπως και εγραψα και πριν ,εγω αναφερθηκα σε χρησιμοποιημενους φακελους μονο που κανουν μπαμ οτι ειναι κιολας ! απλα ανοιχτηκαν δυο θεματα εδω.
και επειδη σε μικρες κοινωνιες δεν ξερεις ποιος σφραγιζει τους φακελους και σε ποιανου χερια θα πεσει δεν θα γινω εγω ρεζιλι !!!
Ναι από τη μετάφραση...όντως ξέφυγα λίγο στο θέμα εγώ αν μπορούσα να τον βάλω στο κουτί θα τον έβαζα!Αλλά όσο αφορά στις μικρές κοινωνίες σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εδώ γνωριζόμαστε και όποτε έρχεται σχισμένος φάκελος που φαίνονται τα αντικείμενα από μέσα θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί!!! (ελπίζω να μην ανοίξω άλλο θέμα τώρα!!!)
Έχω E- BANKING στις τράπεζες Αγροτική- Πειραιώς ,Αλφα, Eurobank και Εθνική.Όταν μου καταθέτετε παρακαλώ να γράφετε το username σας και όταν με ενημερώνετε για την κατάθεση να μου στέλνετε και τη δ/νση σας μαζί γιατί δεν κρατάω παλιά μηνύματα και διευθύνσεις. Ζητάω μαύρες μπαλαρίνες ή άλλου χρώματοςΧαρίζω κηραλοιφές με βαλσαμόλαδο και μαστίχα Χίου ιδανική για δερματικές παθήσεις επίσης χαρίζω κηραλοιφές με βάλσαμο, τζίντζερ και κανέλα για μυϊκούς πόνους και άλλα πολλά ρίξτε μια ματιά ΕΔΩ!!!
Ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί για ένα νέο xariseto.

Άβαταρ μέλους
calliopez
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3126
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 12:13
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Περιστερίου Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Δημοσίευση από calliopez » 08 Οκτ 2012, 15:20

morfo212 έγραψε:Αλλά όσο αφορά στις μικρές κοινωνίες σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εδώ γνωριζόμαστε και όποτε έρχεται σχισμένος φάκελος που φαίνονται τα αντικείμενα από μέσα θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί!!! (ελπίζω να μην ανοίξω άλλο θέμα τώρα!!!)
αυτο ειναι οντως μεγαααααλο θεμα.... :oops: :oops: :oops:
Περιμένω πακετ :
Περιμενω φακ αδειο:
εστειλα πακ κ περιμ ευχαριστω :
Εστειλα γραμ/φακελο:
Συναντηση:
αναμονη τραπεζας: εγω:
>> εμενα: VICKY1978, vya (2), ΜαράκιMan

χρωσταω: ` tzenaki(3)
μου χρωστανε φακελο:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”