ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από numismat » 15 Οκτ 2012, 10:35

Καλημερα, που πρεπει να γραψω για να παρω αδεια για συλλεκτες? (ειμαι συλλεκτης νομισματων) Και τι χρεαζεται να κανω για να το αποδειξω? Ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39580
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 15 Οκτ 2012, 10:56

liger έγραψε:καμια φορα και απο τον ιδιο υπολογιστη και απο την ιδια συνδεση.μενουμε στην ιδια πολυκατοικια και κανουμε οικογενειακη παρεα.για αυτο θα ηταν καλυτερα να διαγραφτω εγω.
Θα γράψετε ποια μέλη μπαίνετε από την ίδια ΙΡ στο http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=2&t=18449 και δεν θα έχετε πρόβλημα καθώς θα το έχετε δηλώσει
Αν επιμένετε να διαγραφτείτε, δείτε http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305&t=75445

numismat έγραψε:Καλημερα, που πρεπει να γραψω για να παρω αδεια για συλλεκτες? (ειμαι συλλεκτης νομισματων) Και τι χρεαζεται να κανω για να το αποδειξω? Ευχαριστω πολυ
Θα στείλετε πμ σε makis

Άβαταρ μέλους
stella3
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5735
Εγγραφή: 18 Μαρ 2010, 06:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ερυθρών Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από stella3 » 15 Οκτ 2012, 21:41

παρακαλώ κάποιο συντονιστή να μεταφέρει την αγγελία στις χωρίς ευχαριστώ γιατί το μέλος δεν το βάζει και ας το λήξουμε εδώ διότι λυπάμαι για τέτοιου είδους καταστάσεις.. ευχαριστώ. http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=258& ... 22#p612222
Χαρίζω σε παλαιότερα μέλη και μέλη που χαρίζουν.
Απαγορεύεται η πώληση όσων χαρίζονται!

Κοιτάξτε όλες τις αγγελίες μου

Εδώ είναι οι ενεργές αγγελίες μου
Ζητάω ΤΖΙΝ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ
δεν έχω πολύ χρόνο, μπαίνω για πολύ λίγο και θέλω οι συναλλαγές μας να γίνονται όσο το δυνατόν πιο γρήγορα
•Πλέον είναι ακόμα πιο φθηνό και ασφαλές, να μου καταθέτετε την αξία του δέματος 1.50€ όπως και εγώ σε σας.
•Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username και ποια πράγματα θέλετε.
•Παρακαλώ να με ενημερώνετε όταν στέλνετε/λαμβάνετε τον φάκελο.
•Όταν παραλάβετε,αφήνετε σχόλιο κ πατάτε το ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39580
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από polvar » 16 Οκτ 2012, 09:36

stella3 έγραψε:παρακαλώ κάποιο συντονιστή να μεταφέρει την αγγελία στις χωρίς ευχαριστώ γιατί το μέλος δεν το βάζει και ας το λήξουμε εδώ διότι λυπάμαι για τέτοιου είδους καταστάσεις.. ευχαριστώ. http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=258& ... 22#p612222
Ξαναδιαβαστε το http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=305& ... 12#p636712

Άβαταρ μέλους
Τάνια
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 10884
Εγγραφή: 21 Οκτ 2011, 17:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Τάνια » 16 Οκτ 2012, 09:56

stella3 έγραψε:παρακαλώ κάποιο συντονιστή να μεταφέρει την αγγελία στις χωρίς ευχαριστώ γιατί το μέλος δεν το βάζει και ας το λήξουμε εδώ διότι λυπάμαι για τέτοιου είδους καταστάσεις.. ευχαριστώ. http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=258& ... 22#p612222
Καλα κανεις και λυπασαι αφου ‘’τετοια κατασταση’’ την προκαλεσες εσυ και αντι να μου στειλεις τον φακελο που χαραμισα για το μαιμου πορτοφολι σου και να παψεις συνεχιζεις να μιλας και να μιλας και να μιλας…Κ’εφοσον εισαι ‘’αθωα’’ και εγω ειμαι κακια της υποθεσης γιατι δικαιολογεισαι συνεχεια?.. Δεν πας να γραψεις κανα βιβλιο μυθιστορημα λεω εγω αφου εχεις τοση εμπνευση να μην παει και χαμενο το ταλεντο σου?..

ΤΟ θέμα που αναφέρετε το εξαντλήσαμε στο viewtopic.php?f=264&t=79488 και το συμπέρασμα που καταλήξαμε (για πολλοστή φορά) είναι, αν η περιγραφή δεν ταιριάζει με την κατάσταση του αντικειμένου, να μην μπαίνει 'ευχαριστώ', να επιστρέφεται το αντικείμενο στον χαρίζοντα (και αυτός να επιστρέφει τυχόν έξοδα αποστολής) και να γίνεται δημόσια αναφορά για συνετισμό του
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Δεν χαριζω σε μελη που μονο ζητανε και δεν χαριζουν

Άβαταρ μέλους
stella3
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 5735
Εγγραφή: 18 Μαρ 2010, 06:53
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ερυθρών Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από stella3 » 16 Οκτ 2012, 11:41

Τάνια έγραψε:
stella3 έγραψε:παρακαλώ κάποιο συντονιστή να μεταφέρει την αγγελία στις χωρίς ευχαριστώ γιατί το μέλος δεν το βάζει και ας το λήξουμε εδώ διότι λυπάμαι για τέτοιου είδους καταστάσεις.. ευχαριστώ. http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=258& ... 22#p612222
Καλα κανεις και λυπασαι αφου ‘’τετοια κατασταση’’ την προκαλεσες εσυ και αντι να μου στειλεις τον φακελο που χαραμισα για το μαιμου πορτοφολι σου και να παψεις συνεχιζεις να μιλας και να μιλας και να μιλας…Κ’εφοσον εισαι ‘’αθωα’’ και εγω ειμαι κακια της υποθεσης γιατι δικαιολογεισαι συνεχεια?.. Δεν πας να γραψεις κανα βιβλιο μυθιστορημα λεω εγω αφου εχεις τοση εμπνευση να μην παει και χαμενο το ταλεντο σου?..
ΤΟ θέμα που αναφέρετε το εξαντλήσαμε στο viewtopic.php?f=264&t=79488 και το συμπέρασμα που καταλήξαμε (για πολλοστή φορά) είναι, αν η περιγραφή δεν ταιριάζει με την κατάσταση του αντικειμένου, να μην μπαίνει 'ευχαριστώ', να επιστρέφεται το αντικείμενο στον χαρίζοντα (και αυτός να επιστρέφει τυχόν έξοδα αποστολής) και να γίνεται δημόσια αναφορά για συνετισμό του

[/size]Δεν περιέγραψα τίποτα που δεν ήταν όπως έπρεπε, ίσα ίσα οι φωτογραφίες ακριβώς αυτόν τον ρόλο έπαιξαν για αυτό έστειλα και άλλες! Σου είπα γιατί πιστευα οτι ήταν και οχι ότι ημουν σίγουρη ξαναλέω. Η ειρωνία μόνο καλό δεν κάνει. Φαίνονται αυτοί που θέλουν να είναι εντάξει μαζί σου και εκείνοι που σε κοροιδεύουν. Δεν μιλάω..μιλάω.. Ξεκαθάρισα τη θέση μου και δημόσια όσον αφορά το αντικείμενο και την αγγελία και ζήτησα να κλείσει/μεταφερθεί, ωστέ να τελειώνει και το θέμα. Παρεπιμπτόντως όταν θα μου χαρίσει ένα μέλος μια μπλούζα large μεγέθους γιατί αυτό νόμιζε/αυτό πίστευε/αυτό έγραφε στο χαρτάκι και εμένα μου φανεί medium δεν θα υποθέσω οτι με κορόιδεψε. Θα βάλω το ευχαριστώ μου και θα την ξαναχαρίσω. Αρκετά το συζητήσαμε.
Χαρίζω σε παλαιότερα μέλη και μέλη που χαρίζουν.
Απαγορεύεται η πώληση όσων χαρίζονται!

Κοιτάξτε όλες τις αγγελίες μου

Εδώ είναι οι ενεργές αγγελίες μου
Ζητάω ΤΖΙΝ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ
δεν έχω πολύ χρόνο, μπαίνω για πολύ λίγο και θέλω οι συναλλαγές μας να γίνονται όσο το δυνατόν πιο γρήγορα
•Πλέον είναι ακόμα πιο φθηνό και ασφαλές, να μου καταθέτετε την αξία του δέματος 1.50€ όπως και εγώ σε σας.
•Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username και ποια πράγματα θέλετε.
•Παρακαλώ να με ενημερώνετε όταν στέλνετε/λαμβάνετε τον φάκελο.
•Όταν παραλάβετε,αφήνετε σχόλιο κ πατάτε το ευχαριστώ.

numismat
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 18:46
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από numismat » 16 Οκτ 2012, 12:05

polvar έγραψε:
numismat έγραψε:Καλημερα, που πρεπει να γραψω για να παρω αδεια για συλλεκτες? (ειμαι συλλεκτης νομισματων) Και τι χρεαζεται να κανω για να το αποδειξω? Ευχαριστω πολυ
Θα στείλετε πμ σε makis
Καλημερα! Εγραψα χθες στον Μακη το γραμμα μου εφηγε, αλλα απαντηση δεν πηρα. Δεν ξερω αν μπορω να συνεχιζω να ζηταω τα νομισματα κτλ χωρις την αδεια του η θα μου κανουν μπαν. Και πως θα ξερω αν εχω αδεια?
Ευχαριστω!

agg75
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3338
Εγγραφή: 22 Σεπ 2010, 22:29
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από agg75 » 16 Οκτ 2012, 16:19

Να το ρωτησω εδω μηπως και παρω απαντηση. Θα μπορουσα να μαθω το λογο που εφαγα ban?
Σας παρακαλω να ειστε συνεπεις σε αυτα που ζητατε.
Εχω internet banking σε Εθνική - Πειραιώς - Γιούρομπανκ. Αυτα που ζηταω δεν ειναι αποκλειστικα για μενα αλλα και για δικα μου ατομα που εχουν αναγκη.
Αν ξεχνάω κάτι ζητώ συγνώμη ένα μυαλό το έχω, στείλτε μου πμ για να μου θυμίσετε.





Άβαταρ μέλους
mariamary
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 7886
Εγγραφή: 27 Μαρ 2009, 15:56
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ναρθακίου Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Τοποθεσία: περαια θεσσαλονικης
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από mariamary » 16 Οκτ 2012, 16:38

agg75 έγραψε:Να το ρωτησω εδω μηπως και παρω απαντηση. Θα μπορουσα να μαθω το λογο που εφαγα ban?

δεν φαινεται να εχεις <<φαει>> ban
οτι σκεφτεσαι για μενα το ιδιο ευχομαι και εγω για σενα!!
Προτιμάτε τους φακελους ταχυδρομειου είναι πολύ οικονομικοί και χωρανε απίστευτα πράγματα μέσα!!!
ΕικόναΣΤΕΛΝΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ XARISETO.GR !!

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από PavlitoRT » 16 Οκτ 2012, 16:41

mariamary έγραψε:
agg75 έγραψε:Να το ρωτησω εδω μηπως και παρω απαντηση. Θα μπορουσα να μαθω το λογο που εφαγα ban?

δεν φαινεται να εχεις <<φαει>> ban

http://xariseto.gr/viewtopic.php?f=250& ... 80#p639280
Μπορεί να μην μπήκε ακόμα ο αποκλεισμός.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”