[ZHTOYNTAI] Moderator

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από PavlitoRT » 10 Φεβ 2013, 21:33

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Εικόνα


Άβαταρ μέλους
onyx_girl
Diamond Member
Diamond Member
38 46
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: 05 Οκτ 2010, 19:09
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Χέρι με Χέρι
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από onyx_girl » 10 Φεβ 2013, 21:35

Othon έγραψε:Κακοπροαίρετος δεν είμαι, επιφυλακτικός όμως ναι.
Όπως θα δείτε, δεν αναφέρομαι μόνο σε προνόμια (εξουσία), αλλά και σε συνέπεια.
Εσείς όμως κρατήσατε μόνο αυτό το κομμάτι και αυτό τα λέει όλα...
Με αυτές τις παρατηρήσεις εξάπτεις τα πνεύματα όπως βλέπεις και κατά τη γνώμη μου, είναι τελείως άτοπες!
Κάνεις ακριβώς αυτό για το οποίο μίλησες στο αρχικό ποστ! Καλύτερα να λήξεις την αντιπαράθεση διακριτικά πριν γίνουν 350 σελίδες στο θέμα αυτό με ανταπαντήσεις και διαπληκτισμούς. :offtopic:
Τσα! Επέστρεψα μάχιμη! Αυτό το διάστημα όμως, ο ελεύθερος χρόνος μου είναι ελάχιστος και ζητώ τη κατανόηση σας εάν αργώ να απαντήσω. Ευχαριστώ.
Δίνω προτεραιότητα σε μέλη που μου χάρισαν.
Ενδέχεται να βρείτε σκυλότριχες ή γατότριχες στα δέματα μου, εάν έχετε αλλεργία παρακαλώ ενημερώστε. :oups:
Έχω Paypal, Eurobank, Revolut & Εθνική. Θα βρείτε αγγελίες μου και σε metabook, marketplace, vendora, xe.gr κ.α.

ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από polina27 » 10 Φεβ 2013, 21:40

παιδιά όλες οι αποψεις πρέπει να γίνονται σεβαστές και ότι διαφωνία έχετε καλό είναι να λύνετε μέσω πμ.. νομίζω υπάρχει κανόνας για αυτό,
το παλικάρι δεν είπε ούτε κάτι κακο ούτε κάτι προσβλητικό... δυστυχώς καλώς ή κακώς υπάρχουν άνθρωποι που η εξουσια απο όπου και αν προέρχεται τους ερεθιζει..
σεβαστείτε το σαιτ και το χωρο στον οποιο συμμετέχετε και γράφετε και λυστε τυχον διαφορες σας με πμ που στην ουσια ρε αδερφέ μπορεις να ξεκατινιαστείς και να μιλήσεις ανετα χωρις περιορισμους,
ειμαι σίγουρη πως ΟΛΟΙ δηλωσαν συμμετοχη με τις καλύτερες προθέσεις τουλάχιστον μεχρι αποδείξεως του εναντιου.
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
polvar
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 39552
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009, 12:30
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Τοποθεσία: Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από polvar » 10 Φεβ 2013, 21:51

Τα βασικά προσόντα που πρέπει να έχει ένας συντονιστής είναι αντικειμενικότητα, δικαιοσύνη, υπομονή, κατανόηση, θέληση για συνεργασία, καλή γνώση των κανόνων και πιστή τήρηση αυτών, ευγένεια, να μην είναι εριστικός, να μην έχει υπεροψία αλλά να είναι συμφιλιωτικός χωρίς όμως να απεκδύεται την αυστηρότητα εκεί που πρέπει. Να έχει χρόνο πολύ και διάθεση να τον προσφέρει αφιλοκερδώς στην κοινότητα.
Και τέλος να θυμάται, όπως και όλοι, ότι ο γραπτός λόγος δεν εκφράζει πάντα σωστά τις σκέψεις και τα συναισθήματα αυτού που γράφει. Επομένως εύκολα παρεξηγείται.

Φυσικά αυτά τα παραπάνω (εκτός του χρόνου και της διάθεσης για προσφορά) δεν απαιτούνται αν κάποιος αποφασίσει να κάνει μόνο τη "λάντζα" του συντονιστή, δηλαδή τον έλεγχο των 'ευχαριστώ', το κλείσιμο των αγγελιών και τη μεταφορά τους στο αρχείο.

Αφήστε λοιπόν τους εγωισμούς και τα μαλώματα και ξανα-σκεφτείτε

Άβαταρ μέλους
PavlitoRT
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
80 30
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 24 Μάιος 2009, 18:51
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Περαία
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από PavlitoRT » 10 Φεβ 2013, 21:55

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 ΓΕΝΙΚΟΙ ΕΠΟΠΤΕΣ (ο Dimitris&Alice κι γω). Τα καθήκοντά μας είναι συγκεκριμένα που όμως δεν μπορούμε να τα ακολουθήσουμε καθώς ελάχιστοι εκ των συντονιστών βοηθάνε. Έτσι η κάλυψη πέφτει σε μας τους 2 και στους διαχειριστές!
Αυτή τη στιγμή είμαστε επί των ποινών, επί των αναφορών, επί τον έλεγχο μελών, κλείδωμα αγγελιών, ενημέρωση αγγελιών, κάνουμε προειδοποιήσεις, κάνουμε παρατηρήσεις, λύνουμε απορίες και...και....και....

Γι'αυτό το λόγο ανέλαβα από τον makis να δημιουργήσω αυτό το θέμα, καθώς αποφασίστηκε να γίνει προσπάθεια από τη διαχείριση να κάνουν το χαρισετο όσο το δυνατόν πιο εύχρηστο, λειτουργικό και δίκαιο. Να μπορέσουμε να ανασάνουμε οι 2 Επόπτες και οι συντονιστές που ασχολούνται, καθώς πρόκειται για εθελοντική εργασία και έχουμε και προσωπική ζωή!!!!

Χάρηκα πάρα πολύ που είδα ήδη τόση συμμετοχή! Αλλά πάει η χαρά μου!

Όπως συνήθως έγινε άλλη μια κακή παρεξήγηση. Είμαι σίγουρος ότι ο Όθωνας τα έγραψε λίγο διαφορετικά από αυτό που ήθελε να πει.
Δεν νομίζω να στοχοποίησε κάποιον συγκεκριμένα. Θέλησε να εξηγήσει ότι δεν είναι κάτι απλό. Ξέρει κάποια περιστατικά παλιών συντονιστών!!!
Για ποιο λόγο παρεξηγηθήκατε τόσα άτομα;;;
Και από την άλλη, Όθωνα γνωρίζεις ότι δεν υπάρχουν οφέλη, αν και έτσι μπορεί να φαίνεται στην αρχή. Εμένα κάποια μέλη δεν θέλουν να με βλέπουν ζωγραφιστό, πόσο μάλλον να μου χαρίσουν. Όπως και δεν μπορώ να χαρίσω εύκολα γιατί κάποια μέλη "φοβούνται" να μου ζητήσουν. Και αυτό μαζί με άλλα, θα ενημερώσουμε τους υποψήφιους συντονιστές να ξέρουν!

Το ποιος έκανε αίτηση πραγματικά επειδή θέλει να βοηθήσει, θα το αποφασίσουν οι διαχειριστές! ΑΥτοί θα κρίνουν ποιοι μπορούν να βοηθήσουν περισσότερο. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!
Όποιος θέλει να γίνει συντονιστής, να προσφέρει εθελοντικά τον πολύτιμο ελεύθερό του χρόνο, δεν θα το κάνει, ούτε για τον Όθωνα, ούτε για μένα, ούτε για την Περσεφόνη! Θα το κάνει για το xariseto.gr, επειδή στηρίζει αυτήν την ιδέα και για προσωπική του ηθική ικανοποίηση!!!! Όποιος θέλει να είναι συντονιστής για αυτούς τους λόγους, ας το ζητήσει. Όποιος δεν θέλει, μπορεί να αναιρέσει. Δεν είναι με το ζόρι... Αλλά θερμή παράκληση, μην χαλάσει κι άλλο το θέμα...

Πραγματικά λυπάμαι για αυτό που βλέπω, γιατί οι περισσότεροι που γράψατε είστε μέλη που χαίρουν της εκτίμησής μου
Ευχαριστώ πολύ για την ανάγνωση.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Othon
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 2392
Εγγραφή: 13 Μάιος 2008, 12:50
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 45
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Paypal
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από Othon » 10 Φεβ 2013, 22:53

Επειδή τα παντελόνια μου αξίζει να έχουν αυτό που κρύβουν από μέσα, όταν στοχοποιώ κάποιον, τον κατονομάζω και δεν αναφέρομαι σε γενικότητες.
Δυστυχώς όμως αυτό δεν έχει γίνει αντιληπτό από την elenikaram, τη numismat, την ar_ia και άλλους που ίσως έρθουν σε αντιπαράθεση στο μέλλον.
Προσπάθησα να κάνω καλό και βρήκα το μπελά μου. Δεν το μετάνιωσα πάντως.
Εξακολουθώ να πιστεύω πως το ποστ μου, προσπαθεί να βοηθήσει μελλοντικούς υποψήφιους και όχι να θίξει.
Τώρα το γιατί το παίρνουν ορισμένοι προσωπικά, αυτό αφορά αυτούς και όχι εμένα.
Δέχομαι κριτική για τα πάντα, για τον τρόπο που αντιμετωπίζω τους ζήτουλες, για τον τρόπο με τον οποίο χαρίζονται απλόχερα τα "ευχαριστώ" και για ένα σωρό άλλα πράγματα.
Πιστέψτε με, το σημερινό ήταν απλά ένα γαργάλημα στ' αυτί και τίποτα περισσότερο.
Δεν το λέω για να προκαλέσω, αλλά για ν' αποδείξω πως είμαι προετοιμασμένος ν΄ακούσω πολλά περισσότερα στο μέλλον.
Δεν με προβληματίζει αυτό πάντως, αφού ξέρω πως εδώ μέσα υπάρχουν 5-10 άτομα που με σέβονται και τους σέβομαι, αν και δεν σας κρύβω πως με τους περισσότερους έρχομαι συχνά σε αντιπαράθεση. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως θα κόψουμε και καλημέρες, επειδή δεν γίνεται να συμφωνούμε σε όλα, για όνομα του θεού!
Τέλος πάντων, επειδή ο Παύλος έχει δίκιο, όποιος εξακολουθεί να έχει πρόβλημα μαζί μου, η θυρίδα των εισερχομένων μου είναι ανοιχτή.
Θα απαντήσω σε κάθε σχόλιο.

Άβαταρ μέλους
vadaris
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 6806
Εγγραφή: 21 Μαρ 2010, 13:49
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Αρχανών Ηρακλείου
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από vadaris » 10 Φεβ 2013, 23:40

ΚΑλησπέρα και από μένα. Επειδή έχω συνεργαστεί με τα κορίτσια αλλά και με τον Όθωνα να πώ ότι εκτιμώ το ίδιο και τα κορίτσια και τον Όθωνα.Είναι όλοι τους ευγενέστατοι και θεωρώ και ευφυείς άνθρωποι. Νομίζω ότι έγινε παρεξηγηση και ότι ο Όθωνας είπε αυτά που είπε καλοπροαίρετα. Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποια κοντρα σε προσωπικό επίπεδο αλλά ας σταματήσετε εδώ την όποια αντιπαράθεση . Επίσης είμαι σίγουρος ότι αν επιλεχτούν τα κορίτσια ή καποιες από αυτές θα προσπαθήσουν να κάνουν τη δουλειά τους όσο το δυνατόν καλύτερα...Άλλωστε πιστεύω ότι όσοι από μας διέθεσαν τον εαυτό τους στη διαθεση των διαχειριστών το έκαναν με γνώμονα την καλή λειτουργία του φορουμ γνωρίζοντας ότι πρέπει να διαθέσουν αρκετό από το χρόνο τους...
ΚΑληνύχτα σε όλους.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ
ΕΔΩ ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΚΑΡΤΕΣ

Δεν χαρίζω με σειρά προτεραιότητας. Κρατάω πάντα αναμονή 2-3 μέρες
Έχω Paypal και Πειραιώς

Μπορώ να σας βοηθήσω και σε αγορές από το ebay
Φιλικά Γιάννης


"Ποτέ μην τα βάζεις με έναν ηλίθιο.Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας"
:gr:

Χρωστάω 1,50€ σε Mishkalito και 0,50€ σε xeniachr

Άβαταρ μέλους
madis5
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 27 Οκτ 2011, 17:06
Νομός κατοικίας: Ν. Χαλκιδικής
Δήμος - Κοινότητα: Ζακύνθου
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από madis5 » 11 Φεβ 2013, 21:42

Για να μην γίνει καμιά άλλη παρεξήγηση, συνεχίζω να θέλω να βοηθήσω με όποιον τρόπο θέλετε και μπορώ!!
Το μέλος dimkar είναι η αδερφή μου!!
Επειδή οι υποχρεώσεις μου καθημερινά αυξάνονται όσο "ανοίγει" ο καιρός και συνεχώς έχω την αίσθηση ότι κάτι ξεχνάω, παρακαλώ πολύ αν ξεχάσω κάτι, είτε να απαντήσω σε αγγελία είτε να μετρήσω κάτι να μου το υπενθυμίσετε!
Δεν το κάνω επίτηδες αλλά ο χρόνος μου λιγοστεύει δραματικά μέρα με την μέρα!
Σας ευχαριστώ πολύ!

Εχω και εγώ paypal!!
Προσωπικοι λογοι με κρατησαν εκτος πολυυυυ καιρο!!! Τωρα που σιγα σιγα ολα στρωνουν επιστρεφω δριμύτερη!!
Επειδη δεν θυμαμαι αν χρωσταω κατι σε καποιον παρακαλω πολυ να μου στειλει ενα μνμ!
Ευχαριστω πολυ και καλως σας ξαναβρηκα!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
nea_manoula
Υπέρβαση ορίου ζήτησης
Δημοσιεύσεις: 1820
Εγγραφή: 08 Σεπ 2012, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Μελισσουργών Άρτας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από nea_manoula » 13 Φεβ 2013, 18:14

και εγω μπορω να βοηθησω στο κομματι 1,2,3 :D
ολο αυτο το καιρο δεν ειχα ιντερνετ ζηταω ενα τεραστιο συγνωμη απο ολους θα ευχαριστησω σε ολους αμεσα!!!αν εχω ξεχασει κανεναν παρακαλω ας μου στειλει ενα πμ με λινκ απο τις αγγελιες που πρεπει να ευχαριστησω και παλι συγνωμη!!!

Άβαταρ μέλους
slow_pulse_girl
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
43 20
Δημοσιεύσεις: 374
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009, 22:39
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Τριανδρίας Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: [ZHTOYNTAI] Moderator

Δημοσίευση από slow_pulse_girl » 15 Φεβ 2013, 20:25

Μπορώ να βοηθήσω σε κάποια από τρεις πρώτες κατηγορίες ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Έσοδα - Έξοδα - Τρόποι υποστήριξης”