φακελοι α4 ξανα χρησιμοποιημενοι

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Άβαταρ μέλους
tougia2
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3043
Εγγραφή: 21 Απρ 2009, 00:36
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από tougia2 » 06 Μαρ 2013, 22:41

elenikaram έγραψε:το χειρότερο είναι να σου στέλνει ένα μέλος φάκελο ξαναχρησιμοποιημένο για να του στείλεις αυτά που σου ζήτησε!
και με τσαμπουκά κιόλας και να επιμένει λες και έχει δίκιο! :wall:
συμφωνω.
επισης δεν ειναι σωστο να σου στελνουν πραγματα που ζητησες με χρησιμοποιημενα γραμμα/μα, ενω εσυ εχεις στειλει καινουρια .

παντως εγω προσωπικα θα το εστελνα το πακετο αν χωρουσε σε φακελο.
αν ομως δεν θελεις, το λες στο μελος και ή στελνει γραμμα/μα ή ακυρωνετε η συναλλαγη. :}

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από polina27 » 06 Μαρ 2013, 23:02

elenikaram έγραψε:
Κρυσταλενια έγραψε:
elenikaram έγραψε:το χειρότερο είναι να σου στέλνει ένα μέλος φάκελο ξαναχρησιμοποιημένο για να του στείλεις αυτά που σου ζήτησε!
και με τσαμπουκά κιόλας και να επιμένει λες και έχει δίκιο! :wall:
γι αυτο και ειπα πως ευτυχως εγω εχω πεσει σε πολυ καλα ατομα εδω μεσα!!!!!
και τελικα τι εκανες?
σημερα ελαβα το φακελο και σημερα πηγα να στειλω το αντικειμενο στο μελος και φυσικα δεν τον δεχτηκαν στα ελτα ετσι οπως ηταν στα κακα του τα χαλια, με ενα καρο ταινιες απανω, με συραπτικα και με αυτοκολλητα.
ακομη παλευω με πμ με το μελος να επιμενει να το στειλω!
της ειπα οτι πηγα στο ελτα και ξεφτυλιστηκα και μου λεει το μελος ''δηλαδη τωρα τι προτεινεις εσυ δεν καταλαβαινω?'' :shock:
της ειπα να στειλει αλλο φακελο και μου λεει η να το ρηξω στο κουτι για να μην το δουν, οτι η υπαλληλος ειναι βλαμμενη που δεν δεχτηκε το φακελο απο τη στιγμη που δεν εχει σφραγιδα, να παω σε αλλη περιοχη για να το στειλω :shock:
και με ''μαλωσε'' επειδη δεν τον ερηξα το φακελο στο κουτι, παρα τον πηγα στον γκισε!

:yikes: :yikes:
τι λές τώρα ....
ρε παιδια είμαστε με τα καλά μας θέλουμε και την πιτα ολόκληρη και το σκυλί χορτάτο...
τεσπα..
εγώ στην θέση σου απλά θα ζητουσα γραμματόσημα ή 2 φακέλους το μέλος που στα ζήτησε πρέπει να σεβαστεί το ότι εσύ ναι μεν τα χαρίζεις αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι θα γίνεις και χαλι να σε πατήσουν και να σε εκμεταλευτουν.
η γραμματόσημα ή φακελο τέλος.. και να σου πω την αληθεια εμένα αν ο άλλος με ζάληζε πολυ απλά θα ελεγα στην αγγελια τα πραγματα διαθέσιμα.
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Άβαταρ μέλους
ΡΕΝΑ25
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 5411
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2012, 16:20
Νομός κατοικίας: Ν. Κυκλάδων
Δήμος - Κοινότητα: Θήρας Κυκλάδων
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από ΡΕΝΑ25 » 06 Μαρ 2013, 23:53

elenikaram έγραψε:
Κρυσταλενια έγραψε:
elenikaram έγραψε:το χειρότερο είναι να σου στέλνει ένα μέλος φάκελο ξαναχρησιμοποιημένο για να του στείλεις αυτά που σου ζήτησε!
και με τσαμπουκά κιόλας και να επιμένει λες και έχει δίκιο! :wall:
γι αυτο και ειπα πως ευτυχως εγω εχω πεσει σε πολυ καλα ατομα εδω μεσα!!!!!
και τελικα τι εκανες?
σημερα ελαβα το φακελο και σημερα πηγα να στειλω το αντικειμενο στο μελος και φυσικα δεν τον δεχτηκαν στα ελτα ετσι οπως ηταν στα κακα του τα χαλια, με ενα καρο ταινιες απανω, με συραπτικα και με αυτοκολλητα.
ακομη παλευω με πμ με το μελος να επιμενει να το στειλω!
της ειπα οτι πηγα στο ελτα και ξεφτυλιστηκα και μου λεει το μελος ''δηλαδη τωρα τι προτεινεις εσυ δεν καταλαβαινω?'' :shock:
της ειπα να στειλει αλλο φακελο και μου λεει η να το ρηξω στο κουτι για να μην το δουν, οτι η υπαλληλος ειναι βλαμμενη που δεν δεχτηκε το φακελο απο τη στιγμη που δεν εχει σφραγιδα, να παω σε αλλη περιοχη για να το στειλω :shock:
και με ''μαλωσε'' επειδη δεν τον ερηξα το φακελο στο κουτι, παρα τον πηγα στον γκισε!
και εμενα μου στελνουν συνεχεια τετοια ελενη και με εχουν πεισει...οτι ετσι λειτουργει το συστημα..ευτυχως που το ειπες...πραγματικα!!!
εμενα παντα παει ο αντρας μου και τα ριχνει μεσα ετσι οπως ειναι οι φακελοι...
02/01/2016 μπαινω να ενημερωσω οτι δεν μπαινω τοσο συχνα μεχρι να μπω σε μια χαλαρη κατασταση γτ εχω ενα "θεματακι" υγειας...παρολο αυτα εχω επιστρεψει βαζω τα ευχαριστω μου...οτι ειναι πειτε μου ...ευχαριστω πολυ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ-ΕΥΤΥΧΙΑ -ΧΙΟΥΜΟΡ....
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

Ψαχνω για βαφτιση αγοριου
https://www.xariseto.gr/viewtopic.php?f=201&t=138064

Άβαταρ μέλους
Despoinakiser
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7196
Εγγραφή: 29 Μάιος 2010, 23:28
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από Despoinakiser » 06 Μαρ 2013, 23:58

Ρε κορίτσια...εμένα ποτέ δε μου έχουν στείλει τέτοιο φάκελο..και μου πε μία κοπέλα ότι έλαβε έναν τέτοιο και την έβαλα να μου το δείξει!ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ!!!
Καλά είμαστε σοβαροί??Εγώ δε θα έβαζα πράγματα που χαρίζω μέσα σε έναν χιλιομπαλωμένο φάκελο με 1000 ρίσκα να μην φτάσει..Αν δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα δε ζητάς με αποστολές...απλά είναι τα πράγματα..
I MAY BE GOING TO HELL....BUT AT LEAST ALL MY FRIENDS WILL BE THERE!

Λόγω πολλών υποχρεώσεων δε συμμετέχω στο σάιτ για αυτό το διάστημα.Ελπίζω να μπορέσω να επανέλθω σύντομα

Συνάντηση με: kararizoo
Χρωστάω κατάθεση σε:
Χρωστάω αποστολή σε:
Αποστολές σε:



elenikaram
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 14125
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 16:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από elenikaram » 07 Μαρ 2013, 08:58

τελικα λεει θα μου στειλει καινουργιο φακελο και μαζι με το αντικειμενο που θα της στειλω να βαλω και τους φακελους που μου εστειλε (δηλαδη τον μικρο προπλ. που εβαλε μεσα τον α4 για να μου τους στειλει) :lol:
και της λεω, βεβαια θα στους στειλω, τι να τους κανω εγω? μπορεις να τους ξαναχρησιμοποιησεις σε αλλη αποστολη!
και τι μου απαντησε???
και φυσικα θα τους ξαναχρησιμοποιησω! :twisted:
μιλαμε για θρασος!

Δεσποινακι, μεσα στο φακελο που μου εστειλε τον α4 ειχε βαλει σημειωμα και εγραφε ''σορρυ για το φακελο, δεν ειχα καλυτερο''
και οταν μιλησαμε με πμ και μου ειπε ''δηλαδη τι προτεινεις, δεν καταλαβα?''
της ειπα οτι θα μπορουσε να μου πει πως θα καθυστερησει την αποστολη του φακελου, επειδη δεν εχει τωρα, παρα να μου στειλει φακελο σε αθλια κατασταση και να ξεφτυλιζομαι στα ελτα που ξερω τους ανθρωπους τοσα χρονια!
γιατι κοριτσακι μου 1000 ρισκα να μην φτασει?
εμενα μου ειπε το μελος, ρηξε το φακελο στο κουτι και θα φτασει 1000%
Για τις καταθέσεις έχω λογαριασμό στην Alpha Bank + Iris .

-Στέλνω και παραλαμβάνω με Box Now-


Άβαταρ μέλους
Despoinakiser
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 7196
Εγγραφή: 29 Μάιος 2010, 23:28
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευπαλίου Φωκίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: M
Τοποθεσία: Κέντρο
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από Despoinakiser » 07 Μαρ 2013, 09:47

elenikaram έγραψε:τελικα λεει θα μου στειλει καινουργιο φακελο και μαζι με το αντικειμενο που θα της στειλω να βαλω και τους φακελους που μου εστειλε (δηλαδη τον μικρο προπλ. που εβαλε μεσα τον α4 για να μου τους στειλει) :lol:
και της λεω, βεβαια θα στους στειλω, τι να τους κανω εγω? μπορεις να τους ξαναχρησιμοποιησεις σε αλλη αποστολη!
και τι μου απαντησε???
και φυσικα θα τους ξαναχρησιμοποιησω! :twisted:
μιλαμε για θρασος!

Δεσποινακι, μεσα στο φακελο που μου εστειλε τον α4 ειχε βαλει σημειωμα και εγραφε ''σορρυ για το φακελο, δεν ειχα καλυτερο''
και οταν μιλησαμε με πμ και μου ειπε ''δηλαδη τι προτεινεις, δεν καταλαβα?''
της ειπα οτι θα μπορουσε να μου πει πως θα καθυστερησει την αποστολη του φακελου, επειδη δεν εχει τωρα, παρα να μου στειλει φακελο σε αθλια κατασταση και να ξεφτυλιζομαι στα ελτα που ξερω τους ανθρωπους τοσα χρονια!
γιατι κοριτσακι μου 1000 ρισκα να μην φτασει?
εμενα μου ειπε το μελος, ρηξε το φακελο στο κουτι και θα φτασει 1000%
:wall: :wall: ότι να'ναι......
I MAY BE GOING TO HELL....BUT AT LEAST ALL MY FRIENDS WILL BE THERE!

Λόγω πολλών υποχρεώσεων δε συμμετέχω στο σάιτ για αυτό το διάστημα.Ελπίζω να μπορέσω να επανέλθω σύντομα

Συνάντηση με: kararizoo
Χρωστάω κατάθεση σε:
Χρωστάω αποστολή σε:
Αποστολές σε:



Άβαταρ μέλους
VickyV
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 18029
Εγγραφή: 02 Σεπ 2012, 15:59
Νομός κατοικίας: Ν. Καρδίτσας
Δήμος - Κοινότητα: Καρδίτσας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από VickyV » 07 Μαρ 2013, 10:02

τι να πεις :< . το μονο που μου ετυχε ηταν μια φορα σκισμενο λιγο το ενα γραμματοσημμο και με ειχε φαει το αγχος. ευτηχως επεσα σε καλο υπαλληλο και ειπε οτι δεν ειναι προβλημα. το θεμα ειναι οτι καποιοι απο μας γνωριζομαστε με τους υπαλληλους των ελτα και ειναι κριμα να γινομαστε ρεζιλι για καποιον που δεν γνωριζουμε ;) . και ειναι και η αλλη πλευρα που λεει πως ναι, μπορει να ειναι πολυ χαλια οικονομικα ο αλλος ομως πιστευω οτι αν το κανει με σωστο τροπο και το εξηγησει θα υπαρξει κατανοηση. το θρασος εκνευριζει οχι η οικονομικη δυσχερεια.
θα στειλω πραγματα σε:
εστειλα πραγματα σε:
περιμενω πραγματα απο:
εκανα καταθεση :
θα παρω πραγματα απο:
----------------------------------------------------------------------------------------------

εχω λογαριασμο εθνικη
δεν κανω ομαδικες, δεν προλαβαινω

Άβαταρ μέλους
xrysanthi
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1846
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 12:04
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Χαριλάου
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από xrysanthi » 07 Μαρ 2013, 10:08

Ουτε εγω έχω δει ποτε τετοιο φακελο, και μου κινησατε την περιεργεια!
Μηπως εχει κανεις καμια φωτογραφια, μαλλον οχι ε? :oops:
Για Θεσσαλονίκη, παραλαβή από την περιοχή μου ή από κέντρο, αφού κατεβαίνω συχνά.
Για αποστολές, προτιμώ την κούριερ του χάρισέτο, αλλά στέλνω και με Ελτα!


elenikaram
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 14125
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 16:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Καλλιθέας Αττικής
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από elenikaram » 07 Μαρ 2013, 10:29

ο φακελος ηταν ηδη παραταλαιπωρημενος αφου ειχε ξαναχρησιμοποιηθει.
τον ταλαιπωρησα και εγω κι αλλο για να βαλω μεσα αυτο που ηταν να της στειλω και μου ειπε να της τον στειλω πισω για να τον χρησιμοποιησει αλλου!
καταλαβαινετε για τι θρασος μιλαμε, ετσι?
Για τις καταθέσεις έχω λογαριασμό στην Alpha Bank + Iris .

-Στέλνω και παραλαμβάνω με Box Now-


Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: θα ηθελα την αποψη σας παρακαλω...

Δημοσίευση από polina27 » 07 Μαρ 2013, 10:57

παντως παιδια εγώ μέχρι τώρα δεν ήξερα καν ότι οι προπλ. μπορουν να ξαναχρησιμοποιηθουν αν στείλουμε κάτι :<
αλλά και να μπορουν να ξαναχρησιμοποιηθουν νομίζω υποτιμάς τον αλλο στελνοντας έναν χιλιομπαλωμενο φάκελο.. γιατι εδώ οι καινουργιοι που τους διπλωνουμε για να τους στείλουμε όταν ο αλλος τον ανοιγει όσο και αν προσέξει επειδή έχει ταλαιπωρηθει θα ανοίξει πόσο μάλλον ο ξαναχρησιμοποιημένος.... :yikes:
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”