Οποιος ΠΟΥΛΑΕΙ δώρα του xariseto.gr την ΠΑΤΑΕΙ!!!!

Άβαταρ μέλους
cactus
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 1744
Εγγραφή: 17 Σεπ 2010, 23:15
Νομός κατοικίας: Ν. Ηρακλείου
Δήμος - Κοινότητα: Ηρακλείου Κρήτης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: L
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από cactus » 08 Σεπ 2013, 19:12

Επιτέλους, να βγουν στη φόρα όλοι οι απατεώνες γιατί παραέγινε το κακό εδώ μέσα....! Που μαζεύτηκαν 5-10 νούμερα και προσπαθούν να βγουν και από πάνω...!!!!!

Μάκη, βγάλε όλα τα ονόματα στη φόρα!!!! Κατάλαβες;;; "Εκεί που μας χρωστούσανε μας πήραν και το βόδι..."!!!!!

Όπως είπαν και άλλα μέλη, αν για οποιδήποτε άτομο που είναι στη μαύρη λίστα, αποδειχθεί πως έγινε λάθος, θα ζητήσω ταπεινά και δημόσια συγνώμη!!!!

Φιλικά,

Μαριάννα
Με ΤΣΑΤΙΖΕΙ η ΑΓΕΝΕΙΑ και η ΑΣΥΝΕΠΕΙΑ!!!!!!!!!!! Όταν στέλνετε φάκελο να γράφετε username, τι ζητάτε και να συμπληρώνετε τα στοιχεία σας ΚΑΙ στον εσωτερικό φάκελο! Παρακαλώ η αποστολή φακέλων/γραμματοσήμων να γίνεται εντός 10 ημερών, αλλιώς το αντικείμενο θα δίνεται αλλού!

Έστειλα σε:

Περιμένω φάκελο από :


Περιμένω δέμα από:





Άβαταρ μέλους
ioannagr
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2012, 22:37
Νομός κατοικίας: Ν. Δωδεκανήσου
Δήμος - Κοινότητα: Πάτμου Δωδεκανήσου
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: M
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από ioannagr » 08 Σεπ 2013, 19:19

Επειδή δεν βλέπω η «κυρία» Αλεξάνδρα να απανταει περί του θέματος… απεναντίας κάνει την επίθεση …τι θράσος… Λέω δημόσια ότι εάν θα πέφτουν η μηνύσεις εναντίων της είμαι και γω μέσα. Ας πει ο Μάκης τι πρέπει να κάνω σε αυτήν την περίπτωση …είμαι πρόθυμη να βοηθήσω γιατί με το καλό τέτοιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν.
Στην συγκεκριμένη …δείξε ότι πράγματι δεν το πούλησες (γιατί ήταν πανάκριβο ρούχο) και δώσε μου το ΠΙΣΩ! Να! Σου παρουσιάζεται μια ευκαιρία να αποδείξεις ότι σε κατηγορούν άδικα! ;)

Άβαταρ μέλους
nadoush87
Platinum Member
Platinum Member
20 21
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 21:57
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Πανοράματος Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από nadoush87 » 08 Σεπ 2013, 19:32

Καλησπέρα σε όλους.

Διαβάζω, διαβάζω, διαβάζω και εκπλήσσομαι ... που δεν εκπλήσσομαι.
Άλλωστε τέτοια άτομα γίνονται πρωθυπουργοί, τσαντάκια δε θα μεταπουλούσαν?
Δε θα μπω στη διαδικασία να σχολιάσω τα προαναφερθέντα άτομα, μιας και δεν είχα ποτέ επαφές μαζί τους.
Θα θυμήσω μόνο το παιδικό ανέκδοτο στους "ξεμπροστιασμένους":

-Τί κάνει "Νιαου νιαου" στα κεραμίδια?
-Ένας σκύλος που μιλάει ξένες γλώσσες.

Παίδες, δεν πείθετε... Η δε αμεση εξαπόλυση "μηνύσεων" και απειλών είναι απόδειξη ενοχής. Ειδικά σε ένα φόρουμ ο διαχειριστής του οποίου έχει κάνει τον κόπο να το διαφυλάξει με κανόνες. Ο υπολογιστής, κυρίες και κύριοι, δεν είναι μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο. Έχει και ηλεκτρονική ταυτότητα.

Από κει και πέρα, έχω να ενημερώσω ότι σε μία από τις πρώτες μου αγγελίες έστειλα σε πρώην μέλος (το οποίο μετέπειτα έφαγε ban για άλλο περιστατικό) και τα χρήματα της αποστολής μου δε τα έλαβα ποτέ. Το ότι κάποιοι εδώ είμαστε καλόκαρδοι δυστυχώς αποτελεί (άκου να δεις) ΕΛΑΤΤΩΜΑ. Στην αρχή το πέρασα στο ντούκου, αν και ενημέρωσα ευγενικά το μέλος μπας και φιλοτιμηθεί, αλλά αργότερα όταν χρειάστηκα κάτι από το μέλος του ζήτησα να μου το στείλει με δικά του έξοδα, αποκαθιστώνας την "αδικία". Δε μπήκα στο τρυπάκι να το κάνω θέμα, αλλά μάλλον ίσως δεν έπρεπε. Το δε αντικείμενο που παρέλαβα εν τέλη, δούλευε και δε δούλευε..

Δυστυχώς, σε ένα απρόσωπο μέσον όπως αυτό ούτε ξέρω κανέναν πριν τον γνωρίσω φάτσα με φάτσα, ούτε και με ξέρει κανείς. Οι ενοχές που νιώθω όταν αργώ να ανταποκριθώ ή όταν νιώθω ότι παρεξηγούνται οι προθέσεις μου, δυστυχώς δεν πληκτρολογούνται... Δε θα πω "ντροπή σας" και άλλες τέτοιες γραφικότητες... Στου κουφού τη πόρτα, χτύπα κουδούνι...
Προτιμώ τα αντικείμενα που χαρίζω να δίνονται σε άτομα που έχουν ανάγκη, προτάσσοντας μια λογική ενάντια στην υπερκατανάλωση.


Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από makis » 08 Σεπ 2013, 19:39

Φυσικα να πω οτι δεν φταινε μονο οι "εξυπνοι" εμποροι , αλλα και αυτοι που το ηξεραν και δεν μιλουσαν.

Δεν μπορω να καταλαβω οτι δεν σκεφτοταν αυτα τα ατομα οτι ισως πουλησουν και κατι δικο τους αλλου ;

Καθως και οτι δεν γινετε αμεσα αναφορα (και δημοσιο ποστ) σε κατι , πχ οτι το μελος μου ειπε οτι δεν ελαβε τα γραμματοσημα , ωστε αν δουμε πολλες αναφορες για το ιδιο μελος οτι κατι γινετε και δεν ετυχε.


Στο χερι ολων ειναι να κανουμε καλο το σιτε
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

Julia21
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3344
Εγγραφή: 11 Αύγ 2010, 10:02
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Νέας Ιωνίας Αττικής
Φύλο: Ζευγάρι
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από Julia21 » 08 Σεπ 2013, 19:52

Μάκη, έχεις δίκιο σε αυτό που λές.
Απο την οπτική γωνία των διαχειριστών, τα μέλη οφείλουν να αναφερουν άμεσα τέτοιου είδους συμπεριφορές για την διαφύλαξη τους κοινού συμφέροντος.
Από την άλλη όμως, εμείς, σαν μέλη, οφείλουμε να είμαστε καλόπιστοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Και πραγματικά, μπορεί καμιά φορά να πέσεις σε πλάνη χωρίς να το θέλεις και να βγάλεις λάθος συμπεράσματα. Σε μια τέτοια κοινότητα, αν αρχίσουμε να κάνουμε απανωτές αναφορές ο ένας για τον άλλο, θα χαθεί το νόημά της για εμάς τα μέλη.
Φαντάσου κι εσύ, ως συντονιστής να έχεις να διαχειριστείς εκατοντάδες αναφορές καθημερινά για το μακρύ και το κοντό του καθενός. Ούτε και τότε δεν θα έβγαινε πουθενά για 'μένα...
Τί να πω, ίσως η λύση βρίσκεται κάπου ενδιάμεσα τελικά... Ανοχή για λίγο και αναφορά για το "δις εξαμαρτείν"

Άβαταρ μέλους
tolis287
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 3098
Εγγραφή: 08 Μάιος 2009, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Ευόσμου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από tolis287 » 08 Σεπ 2013, 20:32

makis έγραψε:Φυσικα να πω οτι δεν φταινε μονο οι "εξυπνοι" εμποροι , αλλα και αυτοι που το ηξεραν και δεν μιλουσαν.

Δεν μπορω να καταλαβω οτι δεν σκεφτοταν αυτα τα ατομα οτι ισως πουλησουν και κατι δικο τους αλλου ;

Καθως και οτι δεν γινετε αμεσα αναφορα (και δημοσιο ποστ) σε κατι , πχ οτι το μελος μου ειπε οτι δεν ελαβε τα γραμματοσημα , ωστε αν δουμε πολλες αναφορες για το ιδιο μελος οτι κατι γινετε και δεν ετυχε.


Στο χερι ολων ειναι να κανουμε καλο το σιτε
θυμαμαι μια φορα που ειχα ζητησει κατι απο μια αγγελια αλλα δεν το ειχα παρει κ μετα ειδα το προιον για πουλημα σε site δημοπρασιων.Στενοχωρεθηκα πολυ κ ενημερωσα τον Μακη κατευθειαν γιατι εκτος απο εμενα το ειχαν ζητησει το προιον πολλα αλλα ατομα.

Άβαταρ μέλους
chris1lap
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 4263
Εγγραφή: 28 Μαρ 2010, 14:03
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Εχεδώρου Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από chris1lap » 08 Σεπ 2013, 21:32

τι να πω -->
ειναι η κρίση ? :?:
ειναι η ανεργία ?
ειναι η (κουτο)πονηριά του ελληνα ?
:mm:
πάντως εχουμε πολλα ακόμα να δούμε.
* Προηγούνται όσοι παραλαμβάνουν άμεσα με συνάντηση.
* Άμεση παραλαβή από Διαβατά ή κάποια γειτονική περιοχή κατόπιν συνεννόησης.
* στείλτε πμ μετά απο δήλωση ενδιαφεροντος .
* Τα πράγματα που ζητάω δεν ειναι πάντα για δική μου προσωπική χρήση , αλλά & για άτομα που τυχαίνει να γνωρίζω οτι χρήζουν ανάγκης & δεν γνωρίζουν ή δεν εχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο!
Εικόνα

ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

Άβαταρ μέλους
marimari
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 4659
Εγγραφή: 01 Μαρ 2011, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από marimari » 08 Σεπ 2013, 23:12

DORATHAN έγραψε:Εγω παλι πριν δεκα λεπτα κοιταζα αγγελιες αγοραπωλησιών σε σαιτ για γονεις και ειδα τις μποτες που ειχα χαρισει αλλα δεν θυμαμαι που...γιατι χαριζω γενικως ....να πωλουνται στην τιμη των 15 ευρω εγραφε μαλιστα οτι ειναι φορεμενες μια δυο φορες αλλα δυστυχως ειναι φορεμενες πολυ περισσοτερο φυσικα..αλλα επειδη ειναι δερματινες δεν παθαινουν τιποτα...απογοητευτηκα..της εστειλα μηνυμα...περιμενω απαντηση...τι να πω........
Δώρα, γιατι δεν ψάχνεις στο ιστορικό σου να βρεις σε ποιο μέλος
τις χάρισες;
Νομίζω θα ήταν μια βοήθεια κ αυτό....

Πραγματικά κρίμα να συμβαίνουν τέτοια πράγματα'
Οπως είπε κ μια άλλη κοπέλα, πολλές φορές χαρίζουμε "πολύτιμα" πράγματα για να εξασφαλίσουμε κατι άλλο για τα παιδιά μας..!
Κρίμα!

Άβαταρ μέλους
melinaprs
Banned member !!
Banned member !!
78 41
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: 28 Αύγ 2013, 16:00
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ασκληπιείου Αργολίδας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Μπλούζα: S
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από melinaprs » 08 Σεπ 2013, 23:57

Διάβασα τόση ώρα όλα τα ποστ σε αυτό το θέμα. Δεν θα σχολιάσω...μόνο θα πω μια ιδέα να τσούξει: να βρεθεί όχι μόνο ο ''πωλητής'' του χάρισέτο, αλλά και ο αγοραστής, ναι!ναι!κι ο αγοραστής. Να ενημερωθεί πως το προϊόν που έλαβε με χρηματικό αντίτιμο ήταν δωρεάν προσφορά και να του δοθούν τα στοιχεία του ''πωλητή'' για να του ζητήσει να επιστραφούν τα χρήματά του! Ο αγοραστής θεωρώ έχει μεγάλη δύναμη σε αυτή την περίπτωση, δεν φταίει ο άνθρωπος,αλλά δεν ξέρουμε και ως πού μπορεί να φτάσει μόλις συνειδητοποιήσει πως με τα λεφτά του πιάστηκε μ@@@. ;)

ninolas
Diamond Member
Diamond Member
30 32
Δημοσιεύσεις: 722
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 12:43
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγίου Δημητρίου Αττικής
Φύλο: Άντρας
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ" ΤΟΥ XARISETO ΠΟΥ ΠΟΥ

Δημοσίευση από ninolas » 09 Σεπ 2013, 00:18

ar_ia έγραψε:
makis έγραψε: Με απείλησε ακομα και για τις ............. η τελειες ειναι βρισια ! :mm: :yikes: :wall:
Πες την να κάνει μήνυση χαχαχαχαχαχχαχαχαχα
ποια μήνυση... μηνύσεις θα παίσουν χαααχα :P
http://www.youtube.com/watch?v=bILid919 ... =endscreen
στέλνω,αλλά προτεραιότητα θα δίνω σε αυτούς που θέλουν να παραλάβουν χέρι με χέρι


Απάντηση

Επιστροφή στο “Προβλήματα με μέλη”