ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση παράδοσης μεταξυ μελων.

Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, Σχόλια, Προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Τι σας άρεσε και τι όχι στο site του XariseTo.Gr. Απόψεις, σχόλια, προτάσεις ή οτιδήποτε πιστεύετε ότι θα ικανοποιήσει τις... επιθυμίες σας!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
melany82_01
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
74 43
Δημοσιεύσεις: 542
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2013, 23:20
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Ερμιόνης Αργολίδας
Φύλο: Ζευγάρι
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Αθηνα , Ηλιουπολη
Επικοινωνία:

ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση παράδοσης μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από melany82_01 » 11 Οκτ 2013, 09:16

Καλημερα κοριτσια!
Επειδη τα ΕΛΤΑ μας ξεσκιζουν και η Αθηνα ειναι τοσο μεγαλη και η αποστασεις το ιδιο, θα ηθελα να κανω μια προταση.
-Να γραφουμε στην υπογραφη μας με το ιδιο χρωμα ολες, ποιος θα μπορουσε να μας εξηπηρετηση, ατομα με τα οποια εχουμε ήδη κανονισει να πραλαβουν εκ μερους μας γενικα αν τυχει.
-να γραφουμε ποιες περιοχες θα μπορουσαμε να εξυπηρετησουμε, που παμε συχνα ,και θα μπορουσαμε να παραλαβουμε
-αυτα στην Αθηνα, αλλα ακομα και σε δεματα απο θεσσαλονικη...και αλες περιοχες θα μπορουσαμε να παραλαβουμε δυο μαζι, νομιζω. Ξερω ομως οτι αν ειναι μεγαλο το δεμα δεν σου το φερνουν σπιτι, οπως και να εχει εκει που συμφερει, βεβαια.
-Αλλα και γενικα να προσεχουμε αν μπορουμε να εξυπηρετησουμε καποιον που ζηταει κατι απο την ιδια αγγελια
-να γραφουμε στην υπογραφη οτι ειμαι η δεν ειμαι προθυμη να κανω εξυπηρετηση σε αλλα μελη αν τυχει.

ξερω οτι αυτα ηδη γινονται, απλα σκεφτηκα οτι θα ηταν καλο να ειναι γραμμενο και στης υπογραφες μας.Χωρις παρεξηγησεις αν καποιος δεν μπορει να μας βοηθησει στην συγεκριμενη περιπτωση. Ειμαστε ήδη πρησμενες, το ξερω και ολες εχουμε τα προβληματα μας, αλλα ειναι αμαρτια να παμε να πραλαβουμε κατι για μας και μετα να κανονισουμε αλλη συναντηση με ατομο που ειχε παραλαβει απο το ιδιο μελος με μας.
Συγγνωμη για τα λαθη μου, ξερω οτι ειναι ενοχλητικο οταν το βλεπετε ,αλλα κανω οτι μπορω.
Πεστε μου την γνωμη σας παρακαλω! Αν κανεις συμφωνει,να συζητησουμε μετα για λεπτομερειες
Ευχαριστω για το χρονο σας.
:thank:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polvar την 11 Οκτ 2013, 14:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Προτιμω συνενωηση τηλεφωνικη -εχω whats up, Q και σταθερο
ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ σε μελους που μπορουν να παραλαβουν απο Ηλιουπολη η Ακροπολη Μετρο
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ
ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ,ΠΕΙΡΑΙΟΣ, EUROBANK, EMBORIKI,PAYPAL




Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από polina27 » 11 Οκτ 2013, 09:50

καλημερα
πολυ ωραια η προτάση σου και συμφέρουσα.
πολλά μελοι μην πω όλα σχεδον προσπαθουν να εξυπηρετησουν ή εξυπηρετουν όσο μπορουν αν ειναι στο χερι τους.
αν κάτι φευγει σαν δεμα και εχει μέσα πράγματα για 2-3 ατομα τοτε συμφέρει πάρα πολυ και βγαίνει και πιο οικονομικά και δεν υπάρχει κινδυνος να χαθει..
μπορει το μέλος που χαριζει μπορει να γράφει κάτω απο κάθε αγγελία αυτο που λες... γιατι πολύ να σου πω δεν νομιζω να δοιαβάζουν τις υπογραφες...
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από mgerofot » 11 Οκτ 2013, 09:54

πολυ καλη ιδεα αν κ εγω δεν μενω αθηνα :-) οντως βρε παιδια, οι τιμες στα ελτα εχουν ανεβει αρκετα... ,ην πω για τους φακελους Α4..

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

Άβαταρ μέλους
polina27
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: 06 Φεβ 2013, 13:26
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Επανομής Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 41
Μπλούζα: XL
Τραπ. λογ/σμός: Εθνική
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από polina27 » 11 Οκτ 2013, 10:00

mgerofot έγραψε:πολυ καλη ιδεα αν κ εγω δεν μενω αθηνα :-) οντως βρε παιδια, οι τιμες στα ελτα εχουν ανεβει αρκετα... ,ην πω για τους φακελους Α4..
ενα σου λεω εγώ με το σταγονομετρο πλέον τους πέρνω..
πηγα σημερα και εδωσα για 3 α4 κοντα 9 ευρω :yikes:
Αποστολές κάνω 2 φορες τον μήνα!
Εχω 3 μωρά,το τελευταιο ειναι ακομα βρεφος
ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ ΛΟΙΠΌΝ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΖΗΤΆΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΛΑΜΒΆΝΕΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 1.5 ΜΗΝΑ!


ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ PAYPAL
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

επομενη αποστολη θα γινει 1 ή 4/4

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από mgerofot » 11 Οκτ 2013, 10:11

τρατζικ!!! αστα να πανε..

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

Άβαταρ μέλους
maria29586
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: 01 Ιουν 2010, 13:24
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αγκιστρίου Πειραιά
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από maria29586 » 11 Οκτ 2013, 10:16

και εγω συμφωνω μπορουμε να γλιτωσουμε ετσι πολλα εξοδα ... εγω δεν εχω προβλημα να εξυπηρετησω οπου μπορω

mgerofot
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 3470
Εγγραφή: 25 Αύγ 2012, 23:54
Νομός κατοικίας: Ν. Λάρισας
Δήμος - Κοινότητα: Αγιάς Λάρισας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 38
Τοποθεσία: Λαρισα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από mgerofot » 11 Οκτ 2013, 10:20

τωρα που το σκεφτομαι, αν θελουν κ αλλα ατομα απο τη Λαρισα, θα μπορουσαμε να το κανουμε κ για εδω, εγω ειμαι μεσα παντως! :-)

Χρωσταω: 1.50€ Ztheano
Εκκρεμμουν αποστολες σε:
Περιμενω δεμα από:
Αναμονη παραλαβης:

Εδώ η συλλογή μου με γραμματοσημα
ΣΤΕΛΝΩ ΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΕΜΑΤΑ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ. Δείτε εδώ πως συμφέρει

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη φωτογραφία, ρίξτε μια ματια εδώ

ειμαι μελος στην ομαδα "Σαν καινουρια" (FB)

Άβαταρ μέλους
trelis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 11016
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2012, 03:21
Νομός κατοικίας: Ν. Εύβοιας
Δήμος - Κοινότητα: Μεσσαπίων Εύβοιας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 42
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από trelis » 11 Οκτ 2013, 11:09

επισης καποια ατομα που λοιπουν εκτος της πολεως πιθανον να μπορουσαν να μεταφερουν και αυτοι καποια πραματα απο την πολη τους ή προς την πολη τους. αυτη η ιδεα πηγαινει προς το κουριερ κοντα. εφοσον δεν υπαρχει βιασυνη παραλαβης μονο βιασυνη να φυγουν καποια πραματα ειτε λογω ελλειψης χωρου, ειτε λογω μετακομισης , ειτε για οτιδηποτε αλλο. μπορουν για παραδειγμα να μαζευονται καπου και με καποια μεταφορικη ή καποια κουριερ κατοπιν συμφωνιας να πηγαινει το μεγαλο δεμα ή σακος εκει και να πηγαινει καποιος να παραλαβει απο την αλλη πολη και να ξεκιναει διαλογη και επικοινωνια με τους παραληπτες. επισης χρειαζεται τουλαχιστον ενα ατομο ανα περιοχη και αρκετα ανα πολη. και το κοστος θα ειναι πολυ μικροτερο και τυπικο για ολους. η διαφικασια μπορει να γινεται μια φορα τη βδομαδα για αρχη. θα χρειαστουν πιστευω καποιοι συντονιστες ειδικα για αυτο στην αρχη. και καπιοι courier να πηγαινουν να παραλαβουν και να συγκεντρωνουν οποτε βολευει τους ιδιους και τα μελη που δινουν ή λαμβανουν καποια πραματα. φυσικα μπορουν και να βοηθησουν στις τυχον εντος πολεως μεταφορες ειδων και οχι μονο εκτος. ειχα παλια κουριερ και ξερω τον τροπο λειτουργιας. εγω προς το παρον μπορω να μαζευω και να διανεμω καποια πραματα ειτε εντος θεσσαλονικης. αλλωστε τοσο καιρο πιστευω αρκετα μελη εχουν παραλαβει στο σπιτι χωρις πολλα ζορια μετακινησης. φυσικα θα χρειαστουν και καθημερινες καταστασεις τι παρεληφθη/παρεδοθη για να μη χασουμε τη μπαλα. φυσικα θα μας ενωσει πιο πολυ ολη αυτη η κινηση αλλα εχει πολυ τρεξιμο. χρειαζεται υπευθυνοτητα,καθαρο μυαλο και πεισμα καλοπροαιρετο 100%.
ΕΔΩ ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΟΥ

ορθη χρηση, προϋποθετει εγκαιρη γνωση

Για άμεσα μηνύματα έχω viber το 69406*******

ζεις για να τρως ή τρως για να ζεις ;

Άβαταρ μέλους
katerina eyripidis
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 20127
Εγγραφή: 28 Φεβ 2012, 12:38
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θέρμης Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από katerina eyripidis » 11 Οκτ 2013, 11:21

πολυ ωραιο και γινεται απο καποιους εδω και καιρο..αλλα εξαρταται και ποσο θελει να βοηθησει και το αλλο μελος. εδω χαριζεις κατι και στο πμ σου λενε ποτε μπορεις να μου το φερεις;;; θα κατεβεις; και αν ειναι να παρεις απο το ιδιο μελος ουτε δυο βηματα απο την εισοδο δεν θελει να βγει....γι αυτο δεν νομιζω οτι ειναι εφαρμοσιμο 100%....κατα τα αλλα ειναι μια ιδεα πολυ καλη αρκει να υπαρχει υπευθυνοτητα και θεληση απο ολους
Eδω ολες οι ενεργες αγγελιες μου

Εχω λογαριασμο σε εθνικη. ΔΕΝ κανω συναντησεις(εκτος αν κριθει απαραιτητο λογω ογκου κτλ)!στελνω με ελτα!

μου χρωστανε0,30 απο ομαδικη:tonia1990,marcor,marialena1992
χρωσταω:alikigr(0,80)
μου χρωστανε:katerina22 (0.40),αποστολια γρεβενα (0.50), Nancy.v(1.50),ΜΕΛΑΓΚΕΛ(0,50),tatis(3.10)
μου χρωστανε ευχαριστω:

Άβαταρ μέλους
athanasiamak
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 15988
Εγγραφή: 09 Ιουν 2012, 10:07
Νομός κατοικίας: Ν. Κορινθίας
Δήμος - Κοινότητα: Σικυωνίων Κορινθίας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΗ για εξυπηρετηση μεταξυ μελων.

Δημοσίευση από athanasiamak » 11 Οκτ 2013, 13:56

Είναι ωραίο αν γίνει αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα γίνει με διαφάνεια μιας και μπορεί μέλος που θα παραλάβει κάποια αποστολή να μην παραδώσει και να μην παραδεχτεί κατόπιν... εορτής ότι παρέλαβε.
Θέλω να πω... ότι μιας και υπάρχουν πολλοί κακόβουλοι μπορεί κάποιος από αυτούς να συμμετάσχει σε αυτήν την αλυσίδα για να επωφεληθεί απ' αυτό.
Θα πρέπει να υπάρχει 1.000.000% εμπιστοσύνη για να γίνει κάτι τέτοιο ανάμεσα σε πολλά άτομα και δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατόν αυτό.
Το αναφέρω για να υποψιάσω και όχι για να αποθαρρύνω μια τόσο ευγενική και ουσιαστική πρόταση!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχολιασμός και ιδέες”