ΕΔΩ Βοηθεια !

Εδω θα βρείτε διάφορους οδηγούς ΠΡΙΝ ρωτήσετε και γίνετε ενεργά μέλη διαβάστε !
Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 10 Μάιος 2010, 16:43

anastasiakl έγραψε:αχ....συγνώμη. Τελικά το βρήκα! Ψάξε...ψάξε...πού θα πήγαινε? :lol: :lol:
Να ξερετε μπορειτε να κανετε και αλλο φακελο και να αποθηκευτε εκει καποια μηνυματα (αν θεν θελετε να τα διαγραψετε)

Πατε στο Κανόνες, φάκελοι & ρυθμίσεις
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

ΖΩΕ
new member
new member
3
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 07 Μάιος 2010, 13:41
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από ΖΩΕ » 13 Μάιος 2010, 11:30

Εάν καποιος δεν απαντησει ευχαριστώ για κάτι που παρέλαβε πως κλείνουμε την αγγελία; Μετά χαράς περιμένω απαντηση. Ζωε

s-stratos
VIP Member
VIP Member
23 34
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: 14 Απρ 2009, 08:43
Νομός κατοικίας: Ν. Ροδόπης
Δήμος - Κοινότητα: Κάτω Ολύμπου Λάρισας
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 43
Μπλούζα: XXXL
Τοποθεσία: Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από s-stratos » 13 Μάιος 2010, 11:36

ΖΩΕ έγραψε:Εάν καποιος δεν απαντησει ευχαριστώ για κάτι που παρέλαβε πως κλείνουμε την αγγελία; Μετά χαράς περιμένω απαντηση. Ζωε
H αγγελια ΔΕΝ θα κλειδωθεί ουτε θα παει στο αρχειο μεχρι να πατησει το "ευχαριστω" ο χρηστης για να χρεωθει το αντικειμενο.
Εαν δειτε οτι περνανε μερικες ημερες,ελατε σε επαφη με τον διαχειριστή ή καποιον συντονιστη και αναφερτε του το θέμα μαζι με το link της αγγελίας.
"...Vainly I had sought to borrow
From my books surcease of sorrow..."

Στις αγγελίες μου θα προτιμηθούν τα άτομα που μπορούν να παραλαμβάνουν με την υπηρεσία courier του xariseto (μονο με 3.5 ευρω τα 4 κιλά !!). Πληροφορίες ΕΔΩ

Οτιδήποτε δεν συμφωνεί με τους ΚΑΝΟΝΕΣ ή επηρεάζει την ψυχική μου υγεία θα τροποποιείται κατάλληλα... :D

Εχουν σταλεί γραμματόσημα στους χρήστες : ThanasisK
Περιμένω παραλλαβη μεσω κουριερ απο :

Άβαταρ μέλους
kelili
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
61 27
Δημοσιεύσεις: 983
Εγγραφή: 26 Σεπ 2008, 20:31
Νομός κατοικίας: Ν. Αττικής-Πειραιώς
Δήμος - Κοινότητα: Αθήνας
Φύλο: Γυναίκα
Τραπ. λογ/σμός: Πειραιώς
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ-Αμπελόκηποι
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από kelili » 13 Ιουν 2010, 06:15

Με αφορμή αυτό το ποστ του makis σε άλλο θέμα
"
Re: Τι κάνετε όταν...
από makis την Σάβ Ιουν 12, 2010 3:21 am
.......
2) Εγω προσωπικά δεν τα δινω σημασία τα "κλαφτα" πμ , και καλα ειναι να αναφέρετε οτι ΠΜ θα στειλουν οταν αποφασίσετε εσεις το μελος.
ΤΑ ΠΜ ειναι ΜΟΝΟ για ανταλλαγή προσωπικών στοιχείων , και εχει [υποθέτω εννοείς "όχι"] για πειθω παραλαβής.
................"
θέλω να επιβεβαιώσω ότι έχω καταλάβει καλά:
Όταν απαντάμε σε μια αγγελία γιατί μας ενδιαφέρει ένα αντικείμενο, γράφουμε στο ποστ μας "ενδιαφέρομαι" και μετά στέλνουμε πμ που εξηγούμε τι και πώς και γιατί θέλουμε το αντικείμενο, και δίνουμε τα στοιχεία μας. Αυτά δεν πρέπει να γράφονται στο θέμα, για πολλούς λόγους.
Έτσι δεν είναι;

Πιστεύω ότι στα ποστ δεν πρέπει να γράφουμε καθόλου προσωπικές μας λεπτομέριες και "δεδομένα".

[ Παρένθεση: Επίσης, σχετικά με αυτό, τα μέλη πρέπει να προσέχουν να μην αποκαλύπτουν καθόλου προσωπικά στοιχεία άλλων μελών! Ούτε καν το πραγματικό όνομα του μέλους! Αυτό το έχω σκεφτεί τώρα τελευταία και πλέον δεν απευθύνομαι δημόσια στα μέλη με το πραγματικό τους όνομα, ούτε καν το φύλο δεν αποκαλύπτω. Και το ίδιο θέλω να γίνεται και με εμένα, να με προσφωνούν kelili και να μην γράφουν για μένα κάτι περισσότερο από αυτά που έχω φανερά στο προφίλ μου! Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά καλό είναι να είμαστε διακριτικοί...
Συμφωνείτε; ]

Άβαταρ μέλους
makis
Διαχειριστής Site
Διαχειριστής Site
Δημοσιεύσεις: 6723
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 18:19
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Άντρας
Παπούτσι: 46
Μπλούζα: L
Τραπ. λογ/σμός: Eurobank
Τοποθεσία: ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΓΟΝΙΔΩΝ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από makis » 13 Ιουν 2010, 09:50

Απλα πολλοι εχουν καποιο "τροπάριο" και το γραφουν συχνα , για το ποσο αναγκη το εχουν και τα σχετικα , και χωρις καν να τους απαντησει το μελος λενε και ωρες και σημειο παραλαβης !!!!

Καλα ειναι οταν απαντησει το μελος και μετα να κανονισουμε για το ραντεβού , γιατι αλλιως καποιοι με "κολπα" και τρικ , φερνουν σε δυσκολη θεση τα μελη.
Θα το αναλύσω καποια στιγμη σε νεο αναλογο θεμα (γιατι τωρα παω παζαρι) Π.Μελα ! :up:
ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ XARISETO.GR

===========================
THRIFT STORE (ΧΑΡΙΣΟΜΑΓΑΖΟ) Ανοιχτο 15:00 εψς 23:00 ΕΚΤΟΣ Κυριακης

CU: 6945.175598 , Τηλ: 231.2.203040

Χρωστάω γραμ/μα : dianeira
ΒΟΗΘΟΣ ΜΕΛΩΝ

theosve
Οικονομική στήριξη
Οικονομική στήριξη
Δημοσιεύσεις: 9560
Εγγραφή: 28 Απρ 2010, 01:59
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Δήμος - Κοινότητα: Δοξάτου Δράμας
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 40
Μπλούζα: XXL
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από theosve » 15 Ιουν 2010, 19:11

Ειμαι σιγουρη οτι όλοι γνωριζουν αυτό που θα ρωτησω εκτος απο μενα.
1) απο που μπορω να προσθεσω κατι στην υπογραφη μου;
2) πως μπορω να δημιουργησω 2ο φακελο στα μηνυματα ωστε να μη σβηνω διαρκως προηγουμενα για να
διαβασω νέα;
θα επιστρεψω την Πεμπτη 25/5

Οφείλει σταλτικά στο viewtopic.php?f=173&t=129786

Άβαταρ μέλους
gogo
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5022
Εγγραφή: 29 Φεβ 2008, 20:41
Νομός κατοικίας: Ν. Πιερίας
Δήμος - Κοινότητα: Κατερίνης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 39
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από gogo » 15 Ιουν 2010, 19:14

theosve έγραψε:Ειμαι σιγουρη οτι όλοι γνωριζουν αυτό που θα ρωτησω εκτος απο μενα.
1) απο που μπορω να προσθεσω κατι στην υπογραφη μου;
2) πως μπορω να δημιουργησω 2ο φακελο στα μηνυματα ωστε να μη σβηνω διαρκως προηγουμενα για να
διαβασω νέα;
1) http://www.xariseto.gr/ucp.php?i=profile&mode=signature

2) http://www.xariseto.gr/ucp.php?i=pm&mode=options

Άβαταρ μέλους
filliom
VIP Member
VIP Member
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: 21 Απρ 2010, 17:44
Νομός κατοικίας: Ν. Δράμας
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από filliom » 16 Ιουν 2010, 12:34

Μπορώ να προτείνω κάτι; Γιατί να μην υπάρχει μια επιλογή στις "χαρίζω" αγγελίες:"ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ ΕΛΗΦΘΗΣΑΝ" ή κάτι ανάλογο;(εσείς ξέρετε καλύτερα!) Και μετά να κλειδώνει η αγγελία. Βλέπω οτι κάποιες φορές υπάρχει πρόβλημα. Κι εγώ που (νομίζω!) είμαι συνεπής κάποιες φορές μπερδεύομαι, πρέπει να τα γράφω κτλ. Το λέω καλοπροαίρετα, συγνώμη αν το γράφω σε λάθος ποστ! :oops:
Μπορώ να αποστέλλω, όλα τα είδη πού χαρίζω, με απλό ταχυδρομείο. Επειδή έχω "χάσει την μπάλα" στέλνω, αφού παραλάβω τα γραμματόσημα.Ευχαριστώ για την κατανόηση!!!
(Σημ: Παρακαλώ αν σας χρωστάω γραμματόσημα ή φακέλους ,μην διστάσετε να μου το υπενθυμίσετε! Θέλω να είμαι εντάξει στις συναλλαγές μου παρ'όλα αυτά μπορεί να έχω εκκρεμότητες, άθελα μου! )

Δείτε τις αγγελίες μου:
http://bit.ly/mpmBoe

Δείτε και αυτό: http://www.elta.gr/pricelist_prepaid.pdf
Και αυτό: http://www.elta.gr/pricelist_epistol_2011.pdf

Άβαταρ μέλους
Gielpi
Πιστοποιημένο Μέλος
Πιστοποιημένο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1144
Εγγραφή: 14 Μαρ 2009, 22:52
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Δήμος - Κοινότητα: Θεσσαλονίκης
Φύλο: Γυναίκα
Παπούτσι: 37
Μπλούζα: S
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Gielpi » 16 Ιουν 2010, 17:50

Και που ελήφθησαν τι γίνεται? Να βαλουμε πρεπει ενα κουμπι που πατάνε και να΄λέει οτι γραμματόσημα εληφθησαν και ειναι σωστά, όχι ΠΛΑΣΤΑ και ΕΛΛΕΙΠΗ. Τι να πω βρε παιδια με την αναισθησία και την ξεδιαντροπιά μερικών, να κάνουν τις απάτες τους για 2 ευρω. Θελει πολύ προσοχη για το τι σας στελνει και ποιος. Την πάτησα ίδη μια φορα, απο κάποιο σαϊνάκι εδω μέσα και επειδή το καταλαβα και της το είπα, αρχισε να κατηγορεί λες και δεν με ξερουνε τοσο καιρο στο site τι άνθρωπος ειμαι και τι χαρίζω ή τι παίρνω, την αφεντιά της περιμεναμε!
Γεια χαρα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gielpi την 16 Ιουν 2010, 17:59, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
"Γι' αυτό σας λέω, όλα όσα ζητάτε όταν προσεύχεστε, να πιστεύετε ότι τα λαβαίνετε, και θα σας δοθούνε."

"Κατα Μαρκον ιά, 24"


http://nikigiannatou.blogspot.com/


Ευτυχια-πηνελοπη
new member
new member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 18:24
Νομός κατοικίας: Ν. Θεσσαλονίκης
Επικοινωνία:

Re: ΕΔΩ Βοηθεια !

Δημοσίευση από Ευτυχια-πηνελοπη » 16 Ιουν 2010, 17:54

Καλησπερα,αν στην αγγελια που θα δω πατησω απαντηση γραψω οτι ενδιαφερομαι, μετα πως θα ξερω αν θα μπορεσω να παρω το αντικειμενο? και ...πρεπει να στειλω και pm με τα στοιχεια μου?Ρωταω γιατι δεν γνωριζω τη διαδικασια και οτιδηποτε θα μπορουσατε να μου πειτε θα με βοηθησει...Ευχαριστω.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βοήθεια λειτουργίας”